Browsing Category

Мозаик

Проверете го паричникот: За оваа монета од 2 евра во Европа ќе добиете 600 евра веднаш!

Оваа е многу посебна монета. Би можеле убаво да заработите ако ја имате баш оваа паричка… Нормално е да монетата од 2 евра вреди точно 2 евра. Ништо повеќе, ништо помалку. Меѓутоа, на примерокот од 2007 година се придава исклучително…

Ја фотографирал ќерката, а потоа за малку ќе му застанело срцето кога детално ја прегледал…

Главниот јунак од оваа приказна решил да ја посети Јапонија за својот одмор, но не можел ни да замисли каков шок ќе претрпи таму… Имено, после една прошетка одлучил да ја фотографира својата 5-годишна ќерка. Но, кога стигнал дома и…

Последните зборови на Гадафи и денес одекнуваат: Знаете ли што рекол пред смртта?

Гадафи беше соборен во крвавата граѓанска војна, а години по неговата смрт судирите и понатаму не стишуваат. Последните зборови на некогашниот либиски диктатор Моамер Гадафи биле: „Синови мои, знаете ли што правите?“ Поминаа повеќе…

Исповед: Купив прстен за да ја запросам, а потоа дознав дека спие со кого ќе стигне – од механичарот…

Исповед: Купив прстен за да ја запросам, а потоа дознав дека спие со кого ќе стигне – од механичарот до шефот Својата ситуација ја раскажал за „The Sun“, а од нивната колумнистка Дидри побарал совет. Ова е неговата приказна… Овој…

Мистериозна огнена топка падна на Земјата! Жителите мислеле дека е НЛО, а војската ја открила…

Мистериозната огнена топка забележана во саботата на небото над Перу го вознемирила тамошното население. Објектот кој бил во облик на сфера, направен од непознат метал, претставувал вистинска мистерија за тамошното население.…

Нејзината ќерка 4 години се забавува со дечкото. Кога ја погледнала оваа стара слика, мајката…

Кога Хајди и Ед се вериле 2016 година, биле брзо возбудени поради планирање венчавка. Меѓутоа, мајката на Хајди имала некое чудно чувство во врска со идниот зет. Се работело за чиста интуиција, а се утврдило дека била во право. Хајди…

Студентите го прашале професорот зошто се уште не се оженил, а неговиот одговор ги оставил зачудени

Студентите го прашале професорот зошто не се оженил, а неговиот одговор ги оставил во чудење Студентите го прашале професорот: „Вие сте толку искрен и мудар. Сите ве почитуваат, сакаат да ве следат. Но сепак, многу не интересира една…

Изгледа како нормален пливач, но кога почнала трката направил нешто невидено! (Видео)

Дури и коментаторот на овој натпревар не можел да верува во она што го гледа. После стартот овој пливач скокнал во вода, а додека другите брзо потоа повторно излегле на површина и почнале да пливаат тој останал во вода. Целата трка…

Дошла дома после смена од 14 часа во болница и седнала да јаде сендвич, а потоа го видела Фејсбук…

у. Таа се грижи за мајки, татковци, сестри, браќа пријатели, семејства… Не е важно кој сте и што се случило. Таа ќе се погрижи за вас. Таа работи и за време на паузата за ручек и ретко има време да одмори. Доаѓа дома после 14 часа работа…

Ветеринари спасиле мачка од сигурна смрт! Кога се опоравила, вака почнала да им помага во работата

Ветеринари спасиле мачка од сигурна смрт! Кога се опоравила, вака почнала да им помага во работата! 2014 година, во еден полски азил стигнала црна мачка. Имала здравствени проблеми и трпела големи болки. Нејзините сопственици ја довеле на…

Ангелите се меѓу нас? Жена снимила фотографија како доказ

Жена снимила фотографија на која, како што тврди, се наоѓа ангел на небото. „Додека се возев во камион со мојот сопруг, забележав многу силна светлина, која прво ја занемарив бидејќи беше врнежливо, но светлината беше присутна и кога…

Мажот, жената и лебот – биле во брак или не, ова секако треба да го прочитате

Жената печела леб секое утро, тоа била нивна традиција. Пресекла две парчиња и ги прмачкала со путер, дофатила парче од средина како би го дала на сопругот, а за себе ја оставала кората… Помислила: „Денес, кога славиме 30 години брак, за…

Полицаец запрел жена поради преминување на црвено, но кога видел што се случува на совозачкото…

Полицаец запрел жена поради преминување на црвено, но кога видел што се случува на совозачкото место, веднаш повикал помош… Овој сообраќаен полицаец рутински патролирал низ град кога забележал како еден теренец поминува на црвено. Веднаш…

Чистачка на зграда им одржала лекција на станарите (Фото)

Жена која го одржува лифтот и скалилата, лута на сите мајки што не внимаваат на децата кои секојдневно го валкаат лифтот, им одржала лекција, а сè напишала на парче хартија. Пораката осамнала во лифт во една зграда во Бања Лука. На…

Мислел дека девојката ќе му роди петорка, но кога стигнале во болница следело изненадување

Кога дознал дека неговата девојка е бремена, Пол Серват вложил многу време, енергија и емоции во подготовката да стане татко. Девојката ја запознал на интернет летото. До септември, два месеца откако почнале да се забавуваат, дознал дека…

Повикал деца бездомници во ресторан за да ги нахрани, а потоа сметката го оставила без текст

Оваа трогателна приказна ни доаѓа од Индија, од хотелот Сабрина во градот Малапурам. Акилеш Кумар седел покрај прозорот во ресторанот на хотелот и ручал, а додека го јадел својот скап оброк, забележал слабо и изгладнето момче како стои…

Овие близначки пред 18 години беа вистинска сензација бидејќи се родени со различна боја на кожата –…

Овие близначки пред 18 години беа вистинска сензација бидејќи се родени со различна боја на кожата – еве како изгледаат денес! Дона Ајлмер плачела од среќа кога на свет донела две девојчиња. Но, кратко потоа сфатила дека се целосно…

Камера во автобус снимила вистинска драма: Добро обратете внимание на човекот кој гледа во мобилниот…

Камера во автобус фатила застрашувачка сцена во која патниците набљудуваат како едно возило во полна брзина се забива во автобусот во кој се возеле. Осум лица се повредени во несреќата, но со некое чудо никој не претрпел сериозни…

Еве зошто никогаш не треба да им се приближувате на мечки и нивните младенчиња (Видео)

Иако луѓето обично гледаат на сите начини да ги прекршат, правилата и законите се поставени со причина, а не за забава. Група туристи во Националниот парк Јелоустон тоа го научила на потешкиот начин. Според правилата на паркот,…

Не сакале да го пуштат: Цели 2 часа лежеле со мртвото бебе, а потоа влегол лекарот и го затекнал ова

Од време на време се појавуваат приказни, кои ни ја враќаат вербата во тоа дека чудата сепак се можни! Ова е една од нив… Австралијката Кејт Ог и нејзиниот сопруг Дејв, со нетрпение го очекувале раѓањето на своите близнаци. Кејт…