Browsing Category

Мозаик

„Наше маало“ и Викторија Лоба во Еден на Еден

Осумнаесет години од почетокот на снимањето на култната детска серија, Жаре во новата Еден на Еден собра дел од екипата на „Наше маало“. https://www.youtube.com/watch?v=7NF2Z1xti_k Каде се и што прават денес Мали, Дарко, Филис и…

Напален пар се сексал во такси пред шоферот (Видео)

Додека заработувваат за леб, возачите на такси гледаат многу повеќе отколку што би сакале. Особено за време на викенд, кога клиентите во голема мера се пијани лица. Еден руски таксист превезувал напален пар кој среде возење се…

Четири гладни лавови нападнале мал мунгос. Брзо сфатиле дека тоа било огромна грешка

Четири гладни лавови нападнале мал мунгос. Брзо сфатиле дека тоа било огромна грешка! Во наредното видео можеме да видиме египетски мунгос кој со неверојатна храброст се спротиставува на нападите од четири лавови. Снимката настанала…

Бил Гејтс се обидел да ги погоди цените на производите кои ги купуваат „обичните луѓе“

Бил Гејтс се обидел да ги погоди цените на производите кои ги купуваат „обичните луѓе“... Да погодувал цени на јахти и недвижнини, Бил Гејтс можеби сè би погодил, но во шоуто во кое морал да ги погодува цените на намирниците не се…

Сакала да собере јајца. Кога ја подигнала кокошката, била целосно збунета

Отишла да собере јајца. Кога ја подигнала кокошката, била целосно збунета! Љубовта често се раѓа помеѓу животни кои не припаѓаат на ист вид. Ако се работи за заштитнички, мајчински инстикт, нема никакви правила. Во тоа се уверила и…

Идентични браќа близнаци запросиле идентични сестри близначки (Видео)

Двајца браќа близнаци запросиле две сестри близначки истовремено, а паровите сега планираат и заедничка венчавка. Џош и Џереми Салиерс, 34-годишни близнаци, ги запознале 31-годишните Британи и Бриана Деане, минатиот август, кога сите…

Храбри нуркачи случајно снимиле „чудовиште“ во водата (Видео)

Во реката Рио Прата во Уругвај туристи снимиле огромен питон додека нурка под вода. Прилично бестрашните нуркачи го следеле питонот некое време, а од видеото поставено на Јутјуб, може да се види дека се работи за огромен предатор. Се…

Проколнато училиште: Хорор видео прикажува паранормални активности во зградата

Проколнато училиште: Хорор видео прикажува паранормални активности во зградата! Основното училиште Дирпарк од ирски Корк во неделата, на официјалната страница на Фејсбук објави видео кое прикажува наводни паранормални активности во…

Полицаец спасил дете во пад од трети кат (Видео)

Неколкумина полицајци, кои чувале банка во египетскиот град Асјут, забележале дете кое висело од третиот кат на зградата во која се наоѓа банка. Без никакво двоумење, веднаш стапиле во акција решени да го спасат. Еден од полицајците,…

Забележале нешто огромно во водата – минута подоцна сфатиле за што се работи и сите скокнале…

Иако животот на вода обично е предвидлив, секој ден донесува исти знаци и звуци – често се појавува и нешто што не е вообичаено. Еден ден во Шри Ланка, додека тим извршувал рутинска патрола на море, забележале нешто големо во водата.…

Вознемирувачка снимка: Излегол пред кафуле да запали цигара и загинал

Вознемирувачка снимка: Излегол пред кафуле да запали цигара и загинал Овој човек во понеделникот седел во кафуле во градот Караман, Турција, кога одлучил да излезе надвор и да запали цигара. Застанал на скалите пред кафулето, повлекол…

Њујоршки бар им забранува на посетителите да изговараат збор што воопшто не е вулгарен

Прекумерната и често погрешна употреба на зборот „буквално“ (анг. literally) во секојдневниот говор во САД нервира многумина, но никој досега не отишол толку далеку колку еден бар во Њујорк, кој буквално го забранил користењето на тој збор.…

Најчудните работи што светските патници ги прават за да заштедат пари

Во изборот на дестинација за патување најчесто ни пречат не многу високите буџети со кои располагаме, што влијае и врз многу други одлуки кога станува збор за патувањата. Неодамна корисниците на платформата „Редит“ ги споделиле…

Дошла дома после 14 часа работа во болница и седнала да јаде, а потоа го видела Фејсбук статусот на…

Филип живее во Њујорк со сопругата Џесика. Таа е медицинска сестра. Иако никогаш не се жали и не приговара, Филип знае дека таа длабоко во себе се чувствува исцрпено. Неодамна на Фејсбук објавил трогателна порака посветена на својата…

Сок кој топи килограми преку ноќ: Испијте го ова навечер и наутро ќе се пробудите со помалку…

Оваа напивка, како што тврдат оние кои ја пробале, топи килограми преку ноќ! Исто така, со оваа напивка ќе ги исфрлите отровите од организмот. Состојки: 1 лимон, 1/2 л вода, 1 рака магдонос, 1 лажичка јаболков оцет, 1 лажичка изрендан…

Ја гледал смртта во очи и ја избегнал за една секунда (Видео)

Ја гледал смртта во очи и ја избегнал за една секунда (Видео) Возач во Тајван избегнал смрт во последен момент откако голема карпа се одвоила и паднала на автопат. На снимката која ја објавил возачот се гледа како карпа паѓа точно…

Соседите во шок гледале што прави: Погледнете како оваа жена ги чисти прозорите во станот

Соседите во шок гледале што прави: Погледнете како оваа жена ги чисти прозорите во станот Една жена е снимена од соседната зграда како стои на раб на прозор и ги чисти стаклените површини, и тоа на голема висина! Оваа чистачка ги…

Семејството го натерало да го промени изгледот. Кога се појавил среден, сите занемеле (Видео)

Кога сопругата на Мајк, Ребека, се разболела од рак на дојка, последно за што се грижел бил неговиот изглед. Целото семејство било покрај Ребека, грижејќи се само за една работа - да оздрави и да продолжи со нормален живот. Меѓутоа, во…

Го чувате чоколадото во фрижидер? – После овој текст никогаш веќе нема да го направите тоа

- Кулинарскиот критичар и експерт за чоколадо, Лук Овен смета дека чоколадните производи никогаш не би требало да се чуваат во фрижидер. Овен, кој инаку е сопственик на продавница за чоколади, вели дека таа секојдневна слатка намирница …

Прашала 100 мажи дали сакаат секс со неа. Ќе се изненадите кога ќе видите колкумина се согласиле

Прашала 100 мажи дали сакаат секс со неа. Ќе се изненадите кога ќе видите колкумина се согласиле! Згодна млада дама одлучила да праша 100 мажи дали сакаат секс со неа. Одговорите ќе ве изненадат. Овој експеримент го направила екипа на…