Browsing Category

Направи Сам

(видео) Сигурно ќе ви се допадне: Како САМИ да направите печка со скара од цигли – чекор по чекор

Ако сте љубител на скара, ова нешто мора да го имате во својот двор! Може да ви послужи за подготовка на разни јадења… Погледнете ја снимката и следете ги упатствата кои се исклучително јасни. Еве како да ја направите оваа интересна…

Зема дрвена палета и засекогаш го промени изгледот на својата кујна

Во поново време се` позастапен е трендот на рециклирање работи кои веќе не се користат. Овој човек ќе ви покаже еден начин како да искористите дрвена палета. Идејата е многу едноставна и брилијантна, а крајниот резултат ќе ве воодушеви.…

Ставил 12 клинци во лимон. Кога ќе ја видите причината, ќе посакате да го направите истото!

Интернетот секојдневно не воодушевува со својата содржина. Речиси секој ден можеме да наидеме на некое неверојатно видео од кое нешто ќе научиме. https://www.youtube.com/watch?v=Bv2vT665bGI Сите добро знаеме дека огнот е еден од…

Ставил рачки на внатрешната страна на фиоката: Кога ќе видите зошто, ќе го направите истото (Видео)

Рачки на внатрешноста од фиоката? Па тоа не служи за ништо! Секако дека не, освен во случај на големо преселување и ако не сакате вашиот мебел да се оштети. Еден генијален човек се сетил на куп начини како да ви ја олесни оваа макотрпна…

Овој трик е злато вреден. Еве како да отворите катанец без клуч за само неколку секунди

Нашите најдрагоцени работи обично ги криеме зад затворени врати со некоја брава или катанец. Но, најголемиот проблем настанува кога ќе го изгубиме клучот. Еве како за само неколку секунди да отворите било кој катанец за кој немате клуч.…

На лицето ставила салфета потопена во белки: Кога ќе видите зошто, ќе го направите истото

Маска од само две состојки ќе ги избрише митесерите од вашето лице Наместо да купувате маски со вештачки состојки, оваа домашна верзија е целосно природна, а и многу поевтина. Ако сте љубител на природна козметика, снимката на…

Ставила сода бикарбона под очите: Кога ќе видите зошто, ќе го направите истото

Многу жени зборуваат за корисните својства на сода бикарбона. Ја користат за разубавување, кога ја чистат куќата, кога готват. Меѓутоа, жените најмногу сакаат кога ја гледаат како делува во служба на убавината. Најефикасните маски за…

Ова е дом на иднината кој ќе може да си го дозволи секој: Се склопува за 6 часа, по потреба лесно се…

Монтажна куќа која се склопува за само шест часа и чини нешто помалку од 30 илјади евра можеби е иднината на станувањето, односно преселувањето, со оглед на тоа што не постои побрза и поедноставна изградба на животен простор. Оваа куќа…

Нека вашата облека повторно изгледа како нова: Со овој трик заборавете на скапите отстранувачи на…

Колку често поради невнимание ќе го извалкаме нашето најдраго парче облека? Потоа користиме разни хемикалии кои, освен што не се ефикасни, се и штетни по здравјето. Со овој генијалент домашен отстранувач на флеки повеќе не морате да…

Сакала да ги фрли сите стари тепсии, но соседката и рекла да ги исчисти со оваа домашна смеса – сега…

Поради постојано изложување на висока температура тавите и лонците ја губат бојата и обликот. Со време, поради постојано користење, тие изгледаат неупотребливо, па често ги фрламе. Сепак, дури и ако купите нови, по некое време ќе се…

Ставила половина лимон на пета, облекла чорапи и легнала да спие. Кога се пробудила, мислела дека се…

Ставила половина лимон на пета, облекла чорапи и легнала да спие. Кога се пробудила, мислела дека се уште сонува кога видела што се случило… Проблемот со испукани пети може да биде многу непријатен. Ако не сакате да трошите пари на…

Градежништво: Ваљак кој бетонските површини ги претвора во поплочени патеки (Видео)

Компанијата „Маршалтаун“ го произведува „Rock ‘N’ Roller“ – иновативен производ кој пренесува шара на бетонска површина па таа изгледа како да е поплочена. Сите ќе се сложиме дека поплочените патеки изгледаат поубаво од бетонските, но…

Направила 3 топки од алу-фолија и ги ставила во машината, причината ќе ве воодушеви

Жената од снимката во прилог се потрудила да претстави некои забавни трикови, со кои ќе ви ги олесни домашните работи. Доколку треба да наострите ножици, само свиткајте парче фолија неколку пати и почнете да сечкате со ножиците.…

(Видео) Ако имате ПВЦ прозори овој трик мора да го знаете – мајсторите сигурно не ви го кажале

ПВЦ столаријата е најчест избор, бидејќи лесно се инсталира, а и најдобро ја задржува температурата во домот. Но, при поставувањето мајсторите обично не ви кажуваат некои битни работи… https://www.youtube.com/watch?v=w7WUp3bmg8c…

Пред да дојдат гостите, таа го става ова во собата и нејзината куќа мириса прекрасно

Пред да дојдат гостите, таа го става ова во собата и нејзината куќа мириса прекрасно… Пријатната атмосфера во домот ќе им годи на домашните, но и на гостите! Причината за загушливиот воздух можеби е премалата вентилација, готвење или…

Супер совет: Еве како да излупите домати за само 30 секунди (Видео)

Како би се решиле од лушпите од доматите потребно е малку вештина, а со овој феноменален совет тоа никогаш веќе нема да ви биде проблем. Ова е постапката: Ставете вода во тенџере да зоврие, а кога ќе зоврие, подгответе уште еден сад со…

Се прави за минута, а ги отстранува сите флеки – природен препарат за отстранување дамки

Многу често сме во потрага по средство за отстранување дамки од облека, не знаејќи дека можеме да го направиме со свои раце. Овој домашен препарат отстранува дамки од различно потекло и може да се врсти со најскапите средства со иста…

Имате куќа полна пајаци? Еве како да се решите од нив

Колку и да го чистите и да го уредувате својот дом, пајаците секогаш ќе најдат начин да влезат во вашата куќа и да пронајдат мирно место каде ќе плетат мрежа. За среќа, постои природен и безболен начин да се решите од нив. Пајаците, како…

Не ги фрлајте старите загорени тенџериња – спасете ги со овој едноставен трик, еве и како…

Колку пати ви се случило да ви загори ручекот? Со помош на овие едноставни трикови вратете го стариот сјај на загорените тенџериња. Во загорено тенџере зовријте три прсти вода во која сте раствориле малку прашок за печиво - и загорениот…

Истурил вода врз обична сијалица, а откако ќе видите што добил ќе го направите истото

Мислите дека обична сијалица може да се користи само за осветлување? Се лажете, таа може да се користи и во многу други случаи, а ние ќе ви покажеме како. Погледнете 5 начини како може да се искористи сијалица. Навистина е неверојатно……