Вести, забава, спорт...
Browsing Category

Направи сам

Земала нож и сунѓер и направила нешто кое секоја жена ќе го обожава (ВИДЕО)

Скромниот сунѓер многумина го земаат здраво за готово, но ова генијално видео покажува колку може да биде корисен ако се искористи некој од овие трикови. Дали знаете дека од него можете да направите чудо за чистење само со помош на нож и…

Го испрскал автомобилот со WD-40, а она што го открил е неверојатно! (ВИДЕО)

Нема возач кој не го изгребал својот автомобил од некој ѕид или ограда... Повторното фарбање и полирање чини цело богатство но овој Русин открил нешто неверојатно. Кога го изгребал својот автомобил одлучил да го испрска со WD-40 и подоцна…

Цел живот го правите ова погрешно: Е, вака се чисти рерна!

Во продолжение ќе ви претставиме два генијални чекори кои ќе ви го направат животот полесен, а особено ќе бидете воодушевени кога ќе го видите крајниот резултат. Сѐ што ви е потребно: Вода Спреј шише Сода бикарбона Оцет Помал сад Постапка:…

Никој не знаел зошто нејзината куќа мириса толку убаво. Кога им објаснила, сите останале…

Прикријте го непријатниот мирис со помош на освежувач на воздух кој можете да го направите сами дома, и што е најважно, без штетни хемикалии. Ова е еден евтин и едноставен начин да го освежите воздухот во вашиот дом. Кога ќе видите колку…

Еве како САМИ да направите печка со скара од цигли! (ВИДЕО)

Ако сте љубител на скара, ова нешто мора да го имате во својот двор! Може да ви послужи за подготовка на разни јадења... Погледнете ја снимката и следете ги упатствата кои се исклучително јасни. Еве како да ја направите оваа интересна печка…

Со цемент наполнил пластично шише, а она што го направил…

Бен од Јутјуб каналот „HomeMadeModern“ е голем фан на направи-сам проектите кои се прават од цемент, а мора да признаеме дека неговите креации се навистина посебни. Погледнете и споделете со пријателите: https://youtu.be/zwwbdDxiqbw

Го ставил клучот врз пламен. Кога ќе видите зошто и вие ќе го направите истото! (ВИДЕО)

На прв поглед сигурно се прашувате каква корист може да ни донесе, освен траги од пламен на самиот клуч. Но ве уверуваме дека ова може да ви биде од голема корист. Популарниот Јутјубер Дејв Хакс го претстави својот трик кој може да ни…

Еве како да направите пуканки со помош на лименка! (ВИДЕО)

Пуканките може да се подготват на различни начини, но еден од најоригиналните вклучува - лименка! Овој трик можеби нема да ви затреба во кујна, но сигурно би го искористиле на кампување. Погледнете... https://youtu.be/ZANPLXHcI-8

Еве ви идеја како евтино да ги обложите скалите! (ВИДЕО)

Брзо и лесно средете ги своите степеници, кога ќе ја завршите работата скалите ќе заблескаат. Обложувањето степеници знае да биде прилично скапо. Некогаш и прескапо. Во зависнот од тоа со што сакате да ги обложите степениците, дрво, камен…