Вести, забава, спорт...
Browsing Category

Наука

Познат физичар тврди: За ураганите во Америка одговорни се тајни владини експерименти! (ВИДЕО)

Во интервју на Си-Би-Ес, светски познатиот физичар др Мичио Каку изјавил дека ураганите, како оние кои неодамна ги погодија САД, се резултат на владина програма за модификација на времето, а во експериментите небото е прскано со нано…