Browsing Category

Showbiz

Момците од „Театро Бенд“ ја преснимија „Малечка“ на Тоше

Музичкиот состав Театро Бенд ја претстави својата преработка на песната „Малечка“ од Тоше Проески, а со неа ја најавуваат првата студиска песна која јавноста ќе може да ја слушне многу наскоро. Новиот аранжман на „Малечка“ го направи…

( Видео) Израел победник на Евровизија 2018

Нета Барзилај од Израел со песната „Тоу“ го воодушеви жирито и публиката и триумфираша на 63.издание на Евровизија, што се одржа во Лисабон. Второто место му припадна на Кипар. https://www.youtube.com/watch?v=84LBjXaeKk4 За најдобра…

Изгледа како девојче: Северина објави селфи и ги воодушеви фановите (Фото)

Северина Којиќ ги развесели своите фанови на Инстаграм со нова фотографија. Пејачката на фановите им се јавила од снимање на една реклама и направила селфи кое навистина воодушевува. Иако Северина секогаш е беспрекорно нашминкана, на…

Не пропуштајте: Најдоброто од сезона 9 на Еден на Еден

Со Игор Ангелов и Влатко Лозаноски Лозано завршија студиските епизоди на Еден на Еден. Во наредните неколку недели следуваат Best of епизодите, во кои ќе се потсетиме на најдобрите моменти и гостувања од сезоната 9 на најгледаното…

Игор Ангелов во Еден на Еден: И мајките ме знаат како Цветко

Со гостувањето на Игор Ангелов и Влатко Лозаноски – Лозано, завршија студиските епизоди на Еден на Еден. До крајот на оваа 9 сезона на најгледаното македонско ток-шоу, во неколку епизоди ќе се потсетиме на најдобрите моменти и гостувања од…

Крадецот што ја ограби Лила Стојановска ја откри нејзината доброчувана тајна

ТВ водителката Лила Стојановска беше деновиве беше ограбена, а според полицискиот билтен од нејзиниот дом крадците одзеле предмети вредни околу 5000 евра. Во нејзиниот дом на улицата ,,Џон Кенеди’’ во Скопје, во тек на денот непознат…

Игор Ангелов и Влатко Лозаноски во Еден на Еден

Некој го знае како Коста, повеќето како детективот Цветко, но годинава сигурно ќе го паметиме како Цобе, чуварот од скопската Зоолошка градина и новиот филмски хит „Година на мајмунот“. Во недела, во новата Еден на Еден, ќе гостува актерот…

Скопје 2014 VS Белград на вода – контроверзниот Видојковиќ распали во Еден на Еден

Како би изгледала денеска Југославија доколку не се распаднеше? Во неговата нова книга „Е баш ви фала“, контроверзниот српски автор, водител и активист Марко Видојковиќ ја покажува неговата замисла – суперздравство, одлично образование,…

Ограбена Лила Филиповска: Крадци и влегле дома за Први Мај

Уште еден грабеж во Македонија. Познатата македонска водителка Лила Филиповска е ограбена. Kрадец влегол насилно во нејзиниот дом во населбата Чаир и одземал дел од нејзиниот вреден накит, пренесува 1тв. Моментално службите на МВР…

ЕСО – Единицата за специјални отворања од Влада доаѓа во Еден на Еден

Со труби и плеџ музика ќе биде отворена новата епизода на Еден на Еден. Мешевски кај Жаре ја донесе ЕСО – Единицата за специјални отворања од Влада. Во Еден на Еден неделава гостуваат и авторите на најпродаваните книги на Балканот во…

Босиљчиќ во Еден на Еден: Должност е на секој што се занимава со музика да изедува песни од Тоше

Должност е на секој што се занимава со музика да изедува песни од Тоше, за никогаш да не се заборави, изјави Иван Босиљчиќ во неговото гостување во Еден на Еден. Српскиот актер и пејач, кој на 27, 28 и 29 април ќе настапува во…

(Видео) Бендот „Визија“ ја објави „Убиј ја тишината“

Песната „Убиј ја тишината“ од македонскиот бенд „Визија“, која е дел од нивниот прв студиски албум „Гласно!“ е објавена на официјалниот Youtube канал на бендот и е достапна за бесплатно преслушување. Бендот го сочинуваат: Марко Џамбазоски…

Српскиот музичар испратен во вечниот дом – никој од естрадата не дојде на погреб

Членот на групата "Седморо млади", и познат трубач во Србија, Зоран Раковиќ Таша, неколку дена по смртта бил тајно закопан, а на погребот не дошол никој од колегите. Семејството сакало да го испрати насамо, па никој од колегите и…

Мислеле дека госпоѓата залутала во шоуто, а потоа ја кренала салата на нозе (Видео)

Џени Дарен, 68-годишна пензионерка од Бирмингем ја кренала публиката на нозе на британското шоу Суперталент. Публиката прво помислила дека 68-годишната госпоѓа залутала во шоуто, но минута подоцна сите во салата биле на нозе…

Тага до небо: Почина позната филмска ѕвезда со чии филмови растевме

Американскиот актер и комичар, Верн Тројер, познат како Мини Ми во филмот „Остин Пауерс“, почина на 50 години. Не се соопштени причината и местото каде починал Верн Тројер, кој беше висок само 81 сантиметар. Во соопштението на неговиот…

Предмалку соопштена голема трагедија: Познатиот музичар и диџеј пронајден мртов

Музичкиот продуцент и диџеј Тим Берглинг, познат како Диџеј Авичи, бил пронајден мртов во Оман, објави неговиот издавач. Неговиот издавач Дијана Барон објави дека семејството на 28-годишниот диџеј е потресено и побара да се почитува…

Eye Cue во Еден на Еден: „Отовори го пенџерчето“ би поминала топ на Евровизија

Прашајте било кој роден во новиот милениум и веднаш ќе ви каже кои Марко Марковиќ - GP и Стефан Рашковиќ – Steffonator. Најпознатите македонски јутубери, неделава во „Еден на Еден“ зборуваа за новата „Јутјуб“ култура, која се повеќе зема…

Иван Босиљчиќ во Еден на Еден

Неколку дена пред неговите концерти во Скопје и Струмица, Иван Босиљчиќ специјално долета од Белград за да биде дел од Еден на Еден. Српскиот актер на каучот кај Жаре рецитираше на македонски, а не пропушти ни да запее. Покрај…

Еye Cue и МК јутубери во Еден на Еден

Новите генерации добро знаат кои се следните гости во Еден на Еден. Во недела ќе ги гледаме Марко Марковиќ - GP и Стефан Рашковиќ – Steffonator, најпознатите претставници на една нова „Јутјуб“ култура во Македонија. Што е јутјубер, што е…