Browsing Category

Showbiz

Радискиот хит „Искрен пред себе“ на Стефан ќе добие видеозапис

Големиот радиски хит „Искрен пред себе“ на Стефан Величковски зад кој како автори се потпишуваат Лазар и Магдалена Цветкоски во наредниот период ќе добие и своја видео приказна. - Песната ја снимив во 2010 година, но тогаш не снимивме…

Видео: Како се кроеше буџетот на Република Македонија?

Најновата синхронизација на „Фчерашни новости“ е повторно од Собранието на Република Македонија. Овој пат екипата одговара на прашањата Како помина петочното гласање и кој што ќе јаде во Собрание? Во останатиот дел од епизодата 7 на…

Познатата актерка ѝ забранила на ќерка си да гледа цртани филмови со принцези

Британската актерка, Кира Најтли ѝ забранила на нејзината ќерка да гледа цртани филмови со принцези. Таа призна дека причината за тоа лежи во нејзините сфаќања дека овие приказни ќе ја направат нејзината ќерка зависна од мажи.…

Почина Милена – познатата актерка

Познатата српска актерка Милена Дравиќ почина синоќа во болница на 79-годишна возраст, соопшти „Блиц“, повикувајќи се на извори од Здружението на драмски уметници во Србија. Актерката била на лекување, но последните денови не се…

Почина познатиот актер – ја изгуби битката со тешката болест

Познатиот светски актер Скот Вилсон ја загуби битката со леукемијата со која долго водеше борба. Тој почина на 76. годишна возраст, мирно во домот. Неговите пријатели, семејството, роднини и фанови се неутешни за загубата.

Ја продава својата невиност, цената и „расте“ од ден во ден

Еми е 19-годишна девојка од Велика Британија која ја продава својата невиност преку агенцијата Cinderella Escorts. Својата невиност ја ставила на аукција, а засега цената достигнала 1,2 милиони евра и расте од ден во ден. Еми вели дека…

Големи пари: Еве колку заработува Роналдо од само една објава на Инстаграм

Кристијано Роналдо е најплатениот спортист кога се работи за заработката за објавена реклама на Инстаграм. Ѕвездата на Јувентус по објавен пост заработува неверојатни 641.000 евра, а го следат Нејмар (513.000 евра) и Лионел Меси (427.000…

Антонио Тасевски им пее на нашите иселеници во Америка

Македонскиот пејач кој веќе 15 години живее во Америка, Антонио Тасевски е редовен гостин на сите свадби, веридби и крштевки на нашите иселеници во Чикаго. - Многумина од нашите иселеници ме викаат да им пеам македонски песни за нивните…

Стефан Величковски е новото лице на Моделс Ин

Модната агенција „Моделс Ин“ склучи договор со македонскиот пејач Стефан Величковски за да го застапува во светски рамки. Имено, пејачот Стефан Величковски покрај големиот број на настапи со својот бенд во Македонија и учество во…

Хилари Клинтон повторно во актерските води

Поранешната кандидатка за претседател на САД, Хилари Клинтон се појавила во епизода од обновената телевизиска комедија „Марфи Браун“, каде се шегувала во врска со своите искуства со мејловите. ТВ серијата, која беше многу популарна во…

Ексклузивно: Како помина протестот на #Бојкотирам

Доколку ги пропуштивте вчерашните „Фчерашни новости“ на „Канал 5“, понеделнички нека ви тргне со епизодата 2, а во неа: - Ексклузивно: Како помина протестот на #Бојкотирам - Дознаваме: Дали фудбалската репрезентација ќе се квалификува…

Ексклузивно: Фчерашни на протестот на #Бојкотирам

По успешниот почеток на четвртата сезона, во недела следи втората епизода на „Фчерашни новости“. Еве што подготви екипата: - Ексклузивно: Фчерашни на протестот на #Бојкотирам - Шпекулација или не: Дали фудбалската репрезентација ќе се…

Тажна вест во Холивуд: Легендарниот актер имаше срцев удар и почина

Познатиот американски актер Берт Рејнолдс вчера почина на 82 годишна возраст од срцев удар. Познат како еден од опасните момци на американската филмска сцена, Рејнолдс ја започна кариерата на филмското платно во култниот филм…

Илон Маск запали џоинт во емисија, па предизвика бројни критики

Илон Маск гостувал во емисија кај Џо Роган, каде во еден момент накратко пушел марихуана, што предизвикало бројни реакции на социјалните мрежи. Милијардерот, основач на компаниите Tesla и SpaceX, во четвртокот вечерта два и пол часа…

“Преспав” се враќа на тв екраните

Во очекување на третата сезона од популарната ТВ серија „Преспав“ и на барање на публиката, од понеделник (10 септември), ќе започнат да се емитуваат репризните изданија на 40. епизоди од првата сезона. Серијата ќе се емитува на првиот…

ФОТО: Некогаш пееше, денес е обезбедување – македонскиот пејач сега изгледа вака

Ламбе Алабаковски, македонскиот пејач денес живее во Америка, а неместо да се дружи со микрофонот, се занимава со друга професија и е обезбедување на Аеродром. Денес изгледа вака: A post shared by…

Ален Хасановиќ ја промовираше новата песна „Судбина то зна“ заедно со видеозапис

Ексклузивецот на „Гранд“ продукција и миленик на балканската публика, Ален Хасановиќ ја пушти во етер својата најнова песна насловена како „Судбина то зна“ заедно со видеозапис. Новата песна е во малку поразличен стил од она што досега…

Македонец со волшебен глас прави журки во Париз

Младиот талентиран пејач и клавијатурист кој живее и работи во Франција, Даниел Тренчовски објави кавер-верзија на големиот хит „Опрости ми што те волим“ на Жељко Бебек. Аранжманот на кавер-верзијата го направи Маријан Стоименов – Ѕика,…

Калиопи скршена од болка – трагедија во семејството на пејачката

Велат дека тетката е втората мајка во животот, а Калиопи ја загуби својата. Таа се прости од тетка си на социјалните мрежи. Ти беше Таа што за прв пат ме однесе на Опера... ја гледавме “Тоска”... Имав само 6 години и за време на…

Светот во шок: Полицајци ја убија познатата ѕвезда

Калифорниската полиција ја убила ѕвездата на "ER", 49-годишната Ванеса Маркез, откако актерката им се заканила со пиштол. Инцидентот се случил откако сопственичката на станот во кој живеел актерката, повикала полиција бидејќи на Ванеса ѝ…