Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

ТОП ВЕСТИ

Заев од Велес: Напредокот зависи од сите нас, ја барам вашата поддршка за Стево!

"Нашиот народ е работлив. Се гордееме со македонскиот работник во светот. Денеска работите за напредок зависта од нас. Ни треба поддршка и ја барам од вас заради единството, заедништвото, заради иднината на нашите деца. Велес да се приклучи…

Заев од Велес: Додека јас сум на трибини, Ципрас во Брисел се бори да добиеме датум за…

На денешната граѓанска трибина во Велес Заев зборуваше за придобивките од Преспанскиот договор кој како што посочи ги отвори вратите за перспективна иднина на државата и рече дека противкандидатката на Пендаровски е против Преспанскиот…

Пендаровски од Велес: Актуелниот претседател е контра својот народ, контра се што е…

Пендаровски додаде дека после 11 годишно нарушување на економскиот систем, конечно економијата се стабилизира, финасискиот систем е стабилен и навремено се исплаќаат плати и пензии и очекувањата се дека темпото на развој ќе продолжи да се…

Пендаровски: Го прифаќам предлогот за соочување на лидерите на Шарената револуција, ќе…

„Има точно 3 години како почна Шарена револуција. Од Велес многу луѓе дојдоа. Изреволтирани од одлуката на Иванов да аболицира криминалци. Има иницијатива од Шарената револуција двајцата кандидати да се соочиме со лидерите на Шарената…

(Видео) Шарените ги повикуваат кандидатите на мегдан

Во денешното гостување на Отворено Студио 1 на 1тв, активистите на Шарена Револуција Ирена Стеријовска и Гоце Маркоски одговорија на повиците за поддршка на двата табора и ги повикаа претседателските кандидати на мегдан за вредностите на…

Фото: Во тешката сообраќајка има еден загинат

Болнички извори за Centar.mk од битолската болница информираат дека во тешката сообраќајка на излезот од Битола према Ресен загина 38 годишен холанѓанец. Во несреќата како што претходно објави Centar.mkCentar.mk учествувале црвена алфа и…

(фото) Хорор сообраќајка на излезот од Битола предмалку: Од црвената алфа и моторот не…

Предмалку на излезот од Битола кон Ресен, пред бензинската на Макпетрол се случила страотна несреќа. Фото репортерот на Centar.mk кој е на местото на настанот јавува дека возило црвена алфа и мотор се уништени, а на местото врие од…

Кирацовски направи потег кој беше незамислив во времето на режимот на Никола Груевски

Пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски направи нешто што во време на режимот беше незамисливо. Неговата сестра и мајката на неговата сопруга по своја лична одлука се повлекоа од своите работни места. -Нашата татковина, државата,…

Сиљановска е типичен пример за транзициски профитер и симбол за непотизам, велат од СДСМ

Факт е дека Сиљновска кога била министерка во првата политичка Влада од независноста, во деведесетите години, нејзиниот сопруг добил бизнис со фри-шоп, реагираат од СДСМ. - Сиљановска во интервју на Сител телевизија призна дека фри шопот…

Пендаровски од Прилеп: Груевски нема да се врати на власт, туку во Идризово

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, од Прилеп испратија пораки дека е неопходно вториот круг од претседателските избори да биде успешен за земјата да продолжи да се движи напред, економски да се…

Заев од Прилеп: Повикувам на политичка и на професионална одговорност за секој што…

„Еве ги денеска одлуките, директно испраќам наредба до сите, веднаш да се повлечат од работните места каде што се. Само така ќе функционира системот. Државна антикорупциска комисија е независна институција и очекувам да ги соопшти…

Заев: Економските придобивки ќе дојдат брзо да продолжиме по вистинскиот пат, се друго е…

„Бројката на неврабоитеност е 19.4 %. Платите растат и ќе продолжат да растат. Бргу ќе дојде време кога граѓаните ќе можат да бираат работа и да напредуваат во кариерата. Тие економски придобивки ќе дојдат ако го следиме овој пат. Сето…

Заев: Сите вие што останавте дома знам дека се ежите од помислата за враќање на режимот на…

„Сите вие што останавте дома знам дека се еѓите од помислата на тоа да се врати режимот на Груевски. Испраќам порака до вас, должност наша е родоњубска и татковинска да ја обезбедиме државата и да ни оди напред. Изборите да бидат успешни…

Пендаровски од Прилеп ги потсети граѓаните на пиштењето, вриштењето и рекетот врз фирмите…

„Гласањето за бројот на 3 е гаранција дека нема никогаш да се врати режимот на Груевски", рече вечерва Стево Пендаровски, од Прилеп. Во Прилеп се сеќавате на пиштење и вриштење и рекет врз фирмите. Гласањето на број 3 значи дека никогаш…

Пендаровски од Прилеп: Оваа генерација политичари го остварува сонот за членство на…

Оваа генерација политичари го остварува сонот за членство на земјата во НАТО и ЕУ, рече Стево Пендаровски вечерва од Прилеп. „Во очи на вториот круг за иднината на државата дојдовме уште еднаш да се видиме во градот обележје од кој…

Сиљановска лаже, не е точно дека бил закажан ТВ дуел, дебата на Телма телевизија,…

Сиљановска повторно лаже и се служи со невистини, реагира изборниот штаб на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. - Воопшто не е точно дека бил закажан ТВ дуел на Телма телевизија. Ваквите невистини не можат да ја покријат…

Премиерот Заев: Посетата на Папата Франциск на родниот град на Света Мајка Тереза носи…

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев придружуван од скопскиот бискуп и струмичко-скопски епарх, Монс. Киро Стојанов и државниот секретар во министерството за надворешни работи, Виктор Димовски, денеска одржаа…

Стево Пендаровски разобличи невистина на Силјановска – После овој твитер статус…

-Професорке, повторно се служите со невистини. Но сега барам од @televizijatelma да ве демантира. Дебата не била закажана. Ваквите невистини нема да ве искупат за вашето реално бегање од најавената дебата на Жешко столче, му порача…

(Фото) Шилегов, амбасадори и неколку илјади граѓани ги засукаа ракавите и ги исчистија…

Неколку илјади граѓани, вработени во градската администрација, општините и јавните претпријатија, студенти од сите скопски универзитети, претставници од невладиниот сектор и од дипломатските претставништва, како и ученици во средните и од…

Костадинов ги отвори собраниските архиви околу Сиљановска: Taa за ВМРО-ДПМНЕ воопшто не…

- Кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Сиљановска е пример за транзициски профитер и симбол на непотизам. За време на нејзиниот мандат како министерка во првата влада во независноста, нејзиниот сопруг добива бизнис со фри-шоп, во тоа…