Вести, забава, спорт...
Browsing Category

Uncategorized

Највкусната солена торта со тост леб

Декоративно предјадење со богат вкус! Состојки: 1 пакување тост леб 300 гр мајонез 800 мл павлака 300 гр шунка 1,5 лажица кечап 8 кисели краставички 5 варени јајца 100 гр кашкавал Начин на подготовка: Наредете 6 парчиња тост леб на…

(ВИДЕО) Стојановски: Анѓушев ја злоупотребува функцијата за свои бизнис интереси

Кочо Анѓушев ја злоупотребува својата положба во власта на секој можен начин. Откако неговата фирма успеа да го добие тендерот на ЕЛЕМ, гигантот „Фени“ дојде пред стечај, сега сака владата целосно да ги укине давачките за електрични литиум…

Манојловски: Мојата визија е мултикултурно Тетово

Како кандидат за градоначалник на град Тетово и како човек чија животна професија е да помагам на луѓето можам да ви ветам пред сè целосна посветеност и вложеност во претстојните 4 години за Тетово да стане еден современ, урбанизиран град,…

(ВИДЕО) Стојаноска: Гостивар ќе прерасне во европски модерен центар

„Како кандидат за градоначалник на Гостивар ќе се вложам Гостивар да прерасне во eвропски модерен град, уреден и опремен за достоинствен живот, во духот на традиционалните вредности, прекрасно место за живеење, каде што сите ќе ја планираме…