Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Tag

facebook

Facebook “крахираше”, не функционираа мобилната и десктоп верзијата

Корисниците на Facebook речиси половина час не можеа  да ги користат услугите на големата социјална мрежа ширум светот од 18 часот доцна попладнево. Засега нема информации која е причината за падот на "Фејсбук". Ова е прв посериозен…

Марк Цукерберг стана третиот најбогат човек на светот

Коосновачот на социјалната мрежа Фејсбук, Марк Цукерберг ја зазема третата позиција меѓу најбогатите луѓе во светот. На крајот на петочната трговска сесија, кога акциите на Фејсбук додадоа 2,4% на својата вредност, Цукерберг го зголемил…