Вести, забава, спорт...
Browsing Tag

сообраќајка

Предмалку тешка сообраќајна несреќа – овој патен правец е во прекин

Авто-мото сојузот на Македонија известува дека од 17.50 часот сообраќајот на патниот правец Градско-Прилеп кај местото викано Фариш е во прекин во двата правци. Прекинот на сообраќајот е поради сообраќајна незгода која се случила…

Автомобилот излетал во канал: Позната актерка доживеа тешка сообраќајка

Познатата американска актерка Хедер Локлир доживеала сообраќајна незгода кога нејзниот автомобил се превртил среде пат и завршил во канал. Во едно калифорниско градче актерката возела пребрзо и излетала во канал со автомобилот. Според…

ФОТО: Скопје под блокада – тешка сообраќајка во центарот

Судир на патничко возило со мотор и неисправен двокатен автобус во близина на ТЦ „Мавровка“ утрово го блокираа Скопје. Од Министерството за внатрешни работи (МВР) велат дека утрово автомобил удрил во мотор на булеварот „Гоце Делчев“. И…

Нова трагедија на автопатот Скопје – Велес

Србин на автопатот Скопје-Велес со својот автомобил удрил во пешак, кој од здобиените повреди починал на самото место. Како што велат од полицијата, вчера во 22.45 часот на автопатот Скопје-Велес, кај место викано Рајко Жинзифов, се…