ФОТО: Цеца со селфи фотка ги „побудали“ фановите!

Светлана Цеца Ражнатовиќ ги израдува фановите со селфи фотка на Инстаграм. Обожавателите веднаш и напишале дека изгледа преубаво, а фотката ја лајкувале илијадници фанови.

Повеќе: ФОТО: Цеца со селфи фотка ги „побудали“ фановите!

Почина мајката на познатата српска пејачка

Денес на 71-годишна возраст почина мајката на познатата српска пејачка Мира Шкориќ.

Повеќе: Почина мајката на познатата српска пејачка

УТРОВО СООПШТЕНА ЖАЛНА ВЕСТ: Почина познатиот актер

По долгогодишно боледување, во својот дом во Мидлбери, Вермонт, почина актерот Ворен Фрост (92).

Повеќе: УТРОВО СООПШТЕНА ЖАЛНА ВЕСТ: Почина познатиот актер

Дојдете по своите Милијарди

Првиот е човек со неограничени финансиски средства, а вториот за себе тврди дека нема што да изгуби. Првиот е крал на инвестициските фондови и потенцијален криминалец, а вториот е успешен адвокат којшто ги приведува криминалците од висок калибар пред очите на правдата. Не се работи за актери од домашната политичка сцена, туку за ликови на супер гледаната драма на Шоутајм Милијарди (Билионс), чија втора сезона премиерно почнува на домашната стриминг видеотека Пикбокс (Pickbox) на 20.2.

Повеќе: Дојдете по своите Милијарди

АТАНАС И ТИНО ОТВОРИЈА ДУША ВО ЕДЕН НА ЕДЕН: Зборуваме само за танги! (ВИДЕО)

Уште една одлична епизода од најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“. Овој пат гости се едни од најдобрите млади актери,  Атанас и Тино или Тино и Атанас ако повеќе така ви одговара...

Повеќе: АТАНАС И ТИНО ОТВОРИЈА ДУША ВО ЕДЕН НА ЕДЕН: Зборуваме само за танги! (ВИДЕО)

Албумот „The Wall“ поактуелен по влегувањето на Трамп во Белата куќа

Еден од основачите на легендарниот рок состав Pink Floyd, сега 73-годишниот Роџер Вотерс, оцени во четвртокот вечерта дека нивниот култен албум „The Wall“ (Ѕид), сега е поактуелен од кога и да е, поради тоа што Доналд Трамп стана американски претседател.

Повеќе: Албумот „The Wall“ поактуелен по влегувањето на Трамп во Белата куќа

Бој Џорџ проговори за мрачниот период на својата кариера

Пејачот Бој Џорџ (55) во една емисија проговори за најмрачниот период на својата кариера, кога кај него дома држел во заробеништво маж.

Повеќе: Бој Џорџ проговори за мрачниот период на својата кариера

ДРЖЕЛ МАЖ ВРЗАН ЗА ЅИД И ГО УДИРАЛ СО ЛАНЕЦ - Исповед на Бој Џорџ за мрачниот период на својата кариера

Пејачот Бој Џорџ (55) во една емисија проговори за најмрачниот период на својата кариера, кога кај него дома држел во заробеништво маж.

Повеќе: ДРЖЕЛ МАЖ ВРЗАН ЗА ЅИД И ГО УДИРАЛ СО ЛАНЕЦ - Исповед на Бој Џорџ за мрачниот период на својата...

Адријана Лима и Мaрко Јариќ повторно заедно на Денот на вљубените

Марко Јариќ и Адријана Лима заедно со своите ќерки Сиена и Валентина го прославиле Денот на вљубените.

Повеќе: Адријана Лима и Мaрко Јариќ повторно заедно на Денот на вљубените

Страница 1 од 35