ПРЕДМАЛКУ СООПШТЕНА ТАЖНА ВЕСТ:Почина еден од најпопуларните светски комедијанти и актери на само 54 години

Актерот и комедијант Рики Харис, почина во понеделник на возраст од 54 години, јави The Hollywood Reporter.

 

Како што соопшти неговиот менаџер Синди Амберт, актерот починал од срцев удар.

Харис глумеше во многу познати телевизиски серии и филмови како Heat, Poetic Justice и Everyone Hates Chris.

Тој работеше и со Снуп Дог на неговиоте раперски албуми. Преку социјалните мрежи, Snoop, Ice Cube и Chuck D, меѓу другите изразија сочувство.

Loading...