Братот на принцезата Дијана: Бев излажан дека принцовите сакаат да одат покрај ковчегот на мајка им

Братот на принцезата Дијана, ерл Спенсер, изјави дека бил излажан дека принцовите Вилијам и Хари сами сакале да одат во поворката зад ковчегот на нивната почината мајка. Според него, тоа било бизарна и сурова работа за младите принцови, како и тоа дека погребната поворка била најтешкиот половина час во неговиот живот. Тој во изјава за радиото „4“ рекол: „Бев излажан и реков дека тие самите сакаа да го направат тоа, што секако не беше точно“. Тој зборуваше по повод 20-годишнината од смртта на својата сестра, на 31 август.

Повеќе: Братот на принцезата Дијана: Бев излажан дека принцовите сакаат да одат покрај ковчегот на мајка им

Песните од новиот албум “Мила” на Самарџиќ ќе одекнуваат на Античкиот Театар во Охрид

Еден од најголемите балкански романтичари, извонредниот Жељко Самарџиќ за прв пат ќе настапи на Античкиот Театар во Охрид, со неколкучасовен концерт под отворено небо.

Повеќе: Песните од новиот албум “Мила” на Самарџиќ ќе одекнуваат на Античкиот Театар во Охрид

Синовите на принцезата Дијана се потсетија на последниот телефонски разговор со неа

Британските принцови Хари и Вилијам во интервју по повод документарецот за принцезата Дијана, на телевизијата Ај-Ти-Ви, се потсетија на последниот телефонски разговор што го воделе со својата мајка, принцезата Дијана, пред нејзината смрт, нагласувајќи дека ги прогонува тоа што разговорот траел кратко и дека би разговарале подолго кога би знаеле што ќе се случело со неа.

Повеќе: Синовите на принцезата Дијана се потсетија на последниот телефонски разговор со неа

ПРЕДМАЛКУ СООПШТЕНА ТАЖНА ВЕСТ - Почина популарниот актер со чиј лик пораснавме!

Актерот, кој стана познат по улогата на таткото во филмовите “Сам дома”, почина на 72-годишна возраст. Џон Херд е пронајден мртов во хотел во Пало Алто, Калифорнија, во петокот, соопшти TMZ, цитирајќи семејни извори. Ѕвездата е пронајдена собарка, пишува dailymail.co.uk. Актерот имал мала операција на грбот и од средата бил во хотелот за да се опорави.

 

Повеќе: ПРЕДМАЛКУ СООПШТЕНА ТАЖНА ВЕСТ - Почина популарниот актер со чиј лик пораснавме!

СВЕТОТ ВО ШОК: Актерот од филмовите САМ ДОМА пронајден мртов во својот дом!

Актерот, кој стана познат по улогата на таткото во филмовите “Сам дома”, почина на 72-годишна возраст. Џон Херд е пронајден мртов во хотел во Пало Алто, Калифорнија, во петокот, соопшти TMZ, цитирајќи семејни извори. Ѕвездата е пронајдена собарка, пишува dailymail.co.uk. Актерот имал мала операција на грбот и од средата бил во хотелот за да се опорави.

 

Повеќе: СВЕТОТ ВО ШОК: Актерот од филмовите САМ ДОМА пронајден мртов во својот дом!

НАЦИЈАТА ВО СОЛЗИ - Почина познатиот фоллк пејач!

Легендата на српската народна музика, Предраг Цуне Гојковиќ, умре денеска, во 85. година од животот. Тој беше познат мајстор за староградскски песни, севдалинки, забавни и мексикански песни, при што неговата најпозната „Кафе свари ми драга“ ја отпеа повеќе од 40.000 пати. Меѓу неговите најпознати песни се и „Донеси вино крчмарице“ и „Имам една желба“.

Повеќе: НАЦИЈАТА ВО СОЛЗИ - Почина познатиот фоллк пејач!

Страница 2 од 39