Дац кај Жаре: Јавив за бомба во театар! (ВИДЕО)

Драган Спасов Дац, еден од омилените актери на домашната публика, доаѓа во новата епизода од шоуто Еден на Еден.

Повеќе: Дац кај Жаре: Јавив за бомба во театар! (ВИДЕО)

ДАЛИ Е ОВА НАЈСКАПИОТ РАЗВОД? - Еве колку Џенет Џексон ќе добие од катарскиот милијардер

Веста дека поп дивата Џенет Џексон се разведува од третиот сопруг, Висам Ал Манa, само три месеци по породувањето, ја објавија сите светски медиуми, а неодамна таблоидите укажаа и на потенцијалната причина за разделбата.

Повеќе: ДАЛИ Е ОВА НАЈСКАПИОТ РАЗВОД? - Еве колку Џенет Џексон ќе добие од катарскиот милијардер

Многумина не го препознаа: Како денес изгледа славниот актер Џим Кери?

Славниот актер и комичар Џим Кери подолго време не се појавувал во медиумите поради трагичната смрт на својата девојка Катрион Вајт, а сега конечно се огласил и ги изненадил своите фанови.

Повеќе: Многумина не го препознаа: Како денес изгледа славниот актер Џим Кери?

ХИТОВИ: Веќе 40 години ги пееме песните од албумот „Hotel California“

„Hotel California“ од „Eagles“ е еден од најпознатите албуми на сите времиња. Песните од тој албум и денес, 40 години откако е објавен, се големи хитови.

Повеќе: ХИТОВИ: Веќе 40 години ги пееме песните од албумот „Hotel California“

Неле Карајлиќ во Еден на Еден: Дрога, Селма Хајек, Марадона и многу повеќе (ВИДЕО)

Саботата што измина имавте можност да го гледате велигденското издание од ток-шоуто „Еден на Еден“. Гостин на Жаре му беше живата легенда, познатиот Др. Неле Карајлиќ, фронтменот на групата „Забрането пушење“, ѕвездата од „Топ листа надреалиста“ и еден од контроверзните естрадни личности од екс Југославија.

Повеќе: Неле Карајлиќ во Еден на Еден: Дрога, Селма Хајек, Марадона и многу повеќе (ВИДЕО)

Јана Бурческа и Левина денес со настап во Скопје

Македонската Радио Телевизија денес на сцената на „Public Room“ ќе ја видиме евровизиската претставничка Јана Бурческа и претставничката за Евровизија на Германија, Левина.

Повеќе: Јана Бурческа и Левина денес со настап во Скопје

Невниманието ги откри: Јариќ и Лима повторно заедно?!

Поранешниот пар Адриана Лима и Марко Јариќ ставија крај на својот брак пред две години, а по разводот посочија дека нивниот однос остана пријателски.

Повеќе: Невниманието ги откри: Јариќ и Лима повторно заедно?!

Дома сте пред Велигден? Еве што да направите! (ВИДЕО)

Велигденското издание на најгледаното ток-шоу кај нас, „Еден на Еден“, го има еден од најпознатите балканци, легендата на музичката и актерската сцена – Др. Неле Карајлиќ! Друштво ќе му прави човекот без кој не проаѓа Велигден – Џокси!

Повеќе: Дома сте пред Велигден? Еве што да направите! (ВИДЕО)

Есма Реџепова целиот имот го оставила на државата (Видео)

Кралицата на ромската музика Есма Реџепова-Теодосиевска, која во својот живот има одгледано 47 деца и одржано голем борј хуманитарни акции, пред нејзината смрт оставила тестамент за целиот нејзин имот. Нејзината менаџерка и пријателка Зорана Костовска, на РСМ говореше за животот на Реџепова, а според неа, ексклузивна вест беше одговорот на прашањето, во чии раце завршило наследството.

Повеќе: Есма Реџепова целиот имот го оставила на државата (Видео)

Страница 3 од 44