ШТО ТИ Е ЖИВОТ! Родителите како мал сакале да го продадат за 1.500 денари, а денес ЦЕЛ СВЕТ се гордее со тој актер!

Роден е 1954 година во Хонг Конг. Како бебе имал 5 и пол килограми па мајката веќе тогаш го нарекла топовско ѓуле. Кога имал седум години неговите родители се преселиле во Австралија во потрага по работа. Него го оставиле на милост и немилост во родната земја.

Повеќе: ШТО ТИ Е ЖИВОТ! Родителите како мал сакале да го продадат за 1.500 денари, а денес ЦЕЛ СВЕТ се...

Најголемиот балкански романтичар Жељко Самарџиќ на 5ти август во Охрид

Еден од најголемите балкански романтичари, извонредниот Жељко Самарџиќ кој со своите песни знае да допре до срцата на сите генерации, најавува неколкучасовен концерт во Охрид.

Повеќе: Најголемиот балкански романтичар Жељко Самарџиќ на 5ти август во Охрид

Џорџ и Амел Клуни во Милано со близнаците

Познатата брачна двојка Џорџ и Амел Клуни пристигнаа во Милано. Двојката е снимана како се симнуваат од нивниот приватен авион, а фоторепортерите упса да ги сликаат заедно со нивните деца.

Повеќе: Џорџ и Амел Клуни во Милано со близнаците

Адел најави дека можно е да нема повеќе концертни турнеи

Британската пејачка Адел в недела во Лондон ја завршува концертната турнеја. Таа најави дека по концертот во недела, можно е ова да ѝ биде и последна турнеја. До сега Адел одржа 123 концерти.

Повеќе: Адел најави дека можно е да нема повеќе концертни турнеи

Серена Вилијамс се сликаше гола за „Венити фер“.

Светската тенисерка Серена Вилијамс се сликаше гола во осмиот месец од бременост за насловната страница на магазинот,„Венити фер“. Таа во август треба да се породи со своето прво дете, па еден месец пред породувањето за „Венити фер“ ја раскажа својата животна и љубовна приказна. Фотографиите се дело на Ени Лебовиц.

Повеќе: Серена Вилијамс се сликаше гола за „Венити фер“.

Страница 4 од 39