Миранда Кер живее во целибат поради вереникот милијардер

Миранда Кер проговори за врската со милијардерот Еван Шпигел, наговестувајќи дека тие немаат сексуални односи пред брак.

Повеќе: Миранда Кер живее во целибат поради вереникот милијардер

Меланија Трамп бара 150 милиони долари отштета од...

Првата дама на САД, Меланија Трамп од британскиот весник Daily Mail побара отштета од 150 милиони долари поради објавениот текст дека некогаш била ексорт дама, пренесува Al Jazeera.

Повеќе: Меланија Трамп бара 150 милиони долари отштета од...

Во лондонски подрум пронајдени песни на Боб Марли

Во еден хотелски подрум во Лондон пронајдени се загубени траки на Боб Марли после повеќе од 40 години.

Повеќе: Во лондонски подрум пронајдени песни на Боб Марли

Спектакуларен настап на Лејди Гага на Супербоул

Поп ѕвездата Лејди Гага приреди вистински спектакл на полувремето на 51-то издание на Супербоул. Нејзиниот настап траеше 13 минути, а бил проследен од повеќе од 100 милиони луѓе.

Повеќе: Спектакуларен настап на Лејди Гага на Супербоул

Цела Македонија на потег – Ќе се обединиме ли за оваа акција? (ВИДЕО)

Оваа сабота ве очекува уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу „Еден на Еден“.  Жаре и екипата ќе го угостат еден од најпознатите кантавтори на овие простори - Владо Георгиев кој е стар пријател на шоуто. Минатиот пат пееше на хелиум и го запали цел Балкан, а за ова гостување му се подготвуваат уште поголеми изненадувања.

Повеќе: Цела Македонија на потег – Ќе се обединиме ли за оваа акција? (ВИДЕО)

Кајли Миног го исфрлила свршеникот од нејзиниот стан

Поп ѕвездата, Кајли Миног (48), пред нецела недела возбудено говорела за својата свадба, но како што пренесуваат странските медиуми, таа ненадејно ја раскинала врската со британскиот актер Џошуа Сас. Според истите извори таа го исфрлила 29-годишниот актер од својот стан во Лондон, сомневајќи се во неговата верност.

Повеќе: Кајли Миног го исфрлила свршеникот од нејзиниот стан

Бијонсе објави дека е бремена, нејзината фотографија го сруши интернетот

Фотографијата со која Бијонсе објави дека е бремена и дека очекува близнаци собори рекорди и стана нова најлакувана објава на Инстаграм.

Повеќе: Бијонсе објави дека е бремена, нејзината фотографија го сруши интернетот

Kание Вест, Џастин Бибер и Дрејк ќе ги бојкотираат Греми наградите

Греми наградите кои важат за најпрестижни награди во музичкиот свет оваа година се соочуваат со сериозни проблеми имајќи предвид дека номинираните кандидати не сакаат да се појават на свечената церемонија.

Повеќе: Kание Вест, Џастин Бибер и Дрејк ќе ги бојкотираат Греми наградите

Страница 4 од 36