Во Задар каменувано комбето на Саша Матиќ!

Повеќе лица во Задар со каменување оштетиле комбе со српски регистерски таблички кое го користела придружбата на српскиот пејач Саша Матиќ, јавија хрватските медиуми.

Повеќе: Во Задар каменувано комбето на Саша Матиќ!

Излегува новиот албум на Жан-Мишел Жар

Првиот од двата дела на новиот албум на францускиот музичар Жан-Мишел Жар под наслов „Electronica“ остварен во соработка со други 15 уметници, ќе се појави на 16-ти октомври, соопшти неговата дискографска куќа „Sony Music“.

Повеќе: Излегува новиот албум на Жан-Мишел Жар

Новооткриени ракчиња наречени во чест на Елтон Џон

Неодамна откриениот нов раковиден морски вид во близина на индонезиското крајбрежје е именуван по славниот британски музичар Елтон Џон пореди несразмерно големите нозе коишто на научниците им наликувале на чевлите коишто пејачот ги носеше во спотот за песната „Pinball Wizard“.

Повеќе: Новооткриени ракчиња наречени во чест на Елтон Џон

Ѓоковиќ ќе снима филм за Тесла

Холивудскиот продуцент Гордон Бијелониќ со Новак Ѓоковиќ ќе работи на снимање филмот за големиот научник Никола Тесла. Бијелониќ со задоволство ја прифатил иницијативата на Ѓоковиќ, а големи заслуги за оваа соработка имаат пријателката на Новак, Мирјана Сладиќ, и поранешниот тенисер Душан Вениќ.

Повеќе: Ѓоковиќ ќе снима филм за Тесла

Дали сте подготвени? На Pickbox доаѓаат “Фарго“, “Животно семе“ , третата сезона на Викинзи и многу други одлични серии

Pickbox за есента подготви одлични ексклузиви, премиери и хит-серии – Фарго со Били Боб Торнтон, новата сезона на научно-фантастичниот деликатес Животно семе со Хали Бери и опасните Викинзи, кои во третата сезона пристигнуваат пред вратата на една од најголемите европски метрополи.


Повеќе: Дали сте подготвени? На Pickbox доаѓаат “Фарго“, “Животно семе“ , третата сезона на Викинзи и...

Синот на Цеца објави слика од неа... - ЕВЕ КАКО РЕАГИРАШЕ ПЕЈАЧКАТА! (ФОТО)

Вељко Ражнатовиќ неодамна објави селфи во домашна атмосфера. На фотографијата, зад него, се гледа Цеца во опуштено и природно издание. Иако не е активна на социјалните мрежи, благодарение на Вељко и Анастасија, често можеме да видиме фотографии од Цеца Ражнатовиќ во домашна атмосфера.

Повеќе: Синот на Цеца објави слика од неа... - ЕВЕ КАКО РЕАГИРАШЕ ПЕЈАЧКАТА! (ФОТО)

ТРАГЕДИЈА НА ПОЗНАТА ПЕЈАЧКА: Сопругот и` умира, а неговата последна желба...

Сопругот на Селин Дион Рене Анџелил има 73 години и се бори со канцер на грлото. Болеста го зела својот данок и тој на својата сопруга и` рекол дека последната желба му е да умре во нејзина прегратка.

Повеќе: ТРАГЕДИЈА НА ПОЗНАТА ПЕЈАЧКА: Сопругот и` умира, а неговата последна желба...

Се сеќавате ли на ПОЗНАТИОТ ЛОШОТИЈА од шпанските серии? ЕВЕ како изгледа денес! (ФОТО)

Во латиноамериканските сапуници улогата на негативец воглавно му припаѓаше на познатиот намуртен господин - Цесар Евора.

Повеќе: Се сеќавате ли на ПОЗНАТИОТ ЛОШОТИЈА од шпанските серии? ЕВЕ како изгледа денес! (ФОТО)

Страница 31 од 32