Инспектор Томе делеше казни во Еден на Еден! (ВИДЕО)

На барање на гледачите, гости во најновата епизода од „Еден на Еден“ се актерите од серијата „Преспав“. Жаре ги угости: Вишиот инспектор Томе (Горан Стојановски) , Ула (Тијана Дапчевиќ), Марио (Васил Зафирчев)  и Талат (Дритон Вејсели) кои раскажаа разни анегдоти од снимањето на оваа серија.

Повеќе: Инспектор Томе делеше казни во Еден на Еден! (ВИДЕО)

СООПШТЕНА Е ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатата актерка

Американската актерка Мери Тајлер Мур, добитничка на неколку престижни награди Еми и Златен глобус почина на 80-годишна возраст, објави во средата нејзината портпаролка Мара Баксбаум.

Повеќе: СООПШТЕНА Е ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатата актерка

НЕЗАДРЖЛИВ: Шоу на Александар Маленко во Еден на Еден! (ВИДЕО)

Минатата сабота во Еден на Еден на Телма, Жаре покрај себе го имаше супер расположениот Александар Маленко.
Најуспешниот пливач во Македонската историја откри премногу работи за себе, едноставно не можеше да се сопре.

Повеќе: НЕЗАДРЖЛИВ: Шоу на Александар Маленко во Еден на Еден! (ВИДЕО)

ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатиот актер - ѕвездата од „NCIS: Los Angeles“

Ѕвездата од сериите „НЦИС: Лос Анџелес“ и „Твин Пикс“, Мигел Ферер, починал вчера во 61-та година од животот по долгогодишна борба со рак на грлото.

Повеќе: ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатиот актер - ѕвездата од „NCIS: Los Angeles“

АЛЕКСАНДАР МАЛЕНКО ПРЕЖИВЕАЛ СРЦЕВ УДАР

“Пливач на векот и Казанова на милениумот” – вака Жаре го најави интервјуто со Александар Маленко. Епизодата со еден од најконтроверзните спортисти ќе се емитува на Телма, оваа сабота во 19 и 15 часот. Ова е негово прво појавување на тв-екраните по долга пауза. Секогаш интересен, непредвидлив и искрен - Маленко и овој пат имаше што да ни каже.

Повеќе: АЛЕКСАНДАР МАЛЕНКО ПРЕЖИВЕАЛ СРЦЕВ УДАР

„Тони Ердман“ во кината низ Македонија

Winfried не обрнува внимание на работата на неговата ќерка Инес. Ненадејно, професорот по музика, кој нема студенти, одлучува да ја посети својата ќерка по смртта на неговото старо куче. Ова е необичен филм, затоа што Инес – жена со сериозна кариера – работи на важен проект како корпоративен стратег во Букурешт. Географската промена не им помага да се погледнаш во очи. Практичниот џокер Винфрид сака да ја вознемирува ќерката со изветвени шеги. Уште полоши се неговите мали закачки за нејзиниот рутински живот со долги состаноци, хотелски барови и извештаи. Таткото и ќерката стигнуваат во ќорсокак и Винфред се согласува да се врати дома во Германија.

Повеќе: „Тони Ердман“ во кината низ Македонија

ЕДЕН НА ЕДЕН ВО ПЕХЧЕВО: Еве ја целата епизода (ВИДЕО)

Најпопуларното ток шоу кај нас не изненади со сосема поинаква и уникатна епизода минатава сабота. Жаре и Еден на Еден екипата беа во Пехчево и снимија нешто на кое македонската публика не е навикната, но нешто што е навистина фантастично!

Повеќе: ЕДЕН НА ЕДЕН ВО ПЕХЧЕВО: Еве ја целата епизода (ВИДЕО)

Почина Вилијам Питер Блети, авторот на романот „Истерувач на ѓаволот“

Вилијам Питер Блети, писател, сценарист и Оскаровец, најпознат по романот „Истерувач на ѓаволот“ и по истоимениот хорор филм, починал во петокот во 89-та година од животот во сојузната држава, објави на Twitter режисерот на филмот Вилијам Фридкин.

Повеќе: Почина Вилијам Питер Блети, авторот на романот „Истерувач на ѓаволот“

Нејзината временска прогноза ја гледаат три и пол милиони луѓе! (ВИДЕО)

Веруваме дека гледањето временска прогноза последниве денови високо котира во програмската шема, не само во Македонија, туку и во регионот и во цела Европа.

Повеќе: Нејзината временска прогноза ја гледаат три и пол милиони луѓе! (ВИДЕО)

Што се случува зад сцената за време на снимање порно филмови!? (ВИДЕО)

Прилично е јасно дека снимањето филмови не секогаш поминува глатко, а неуспешни сцени има и во порно филмовите.

Повеќе: Што се случува зад сцената за време на снимање порно филмови!? (ВИДЕО)

Страница 5 од 36