Албумот „The Wall“ поактуелен по влегувањето на Трамп во Белата куќа

Еден од основачите на легендарниот рок состав Pink Floyd, сега 73-годишниот Роџер Вотерс, оцени во четвртокот вечерта дека нивниот култен албум „The Wall“ (Ѕид), сега е поактуелен од кога и да е, поради тоа што Доналд Трамп стана американски претседател.

Повеќе: Албумот „The Wall“ поактуелен по влегувањето на Трамп во Белата куќа

Бој Џорџ проговори за мрачниот период на својата кариера

Пејачот Бој Џорџ (55) во една емисија проговори за најмрачниот период на својата кариера, кога кај него дома држел во заробеништво маж.

Повеќе: Бој Џорџ проговори за мрачниот период на својата кариера

ДРЖЕЛ МАЖ ВРЗАН ЗА ЅИД И ГО УДИРАЛ СО ЛАНЕЦ - Исповед на Бој Џорџ за мрачниот период на својата кариера

Пејачот Бој Џорџ (55) во една емисија проговори за најмрачниот период на својата кариера, кога кај него дома држел во заробеништво маж.

Повеќе: ДРЖЕЛ МАЖ ВРЗАН ЗА ЅИД И ГО УДИРАЛ СО ЛАНЕЦ - Исповед на Бој Џорџ за мрачниот период на својата...

Адријана Лима и Мaрко Јариќ повторно заедно на Денот на вљубените

Марко Јариќ и Адријана Лима заедно со своите ќерки Сиена и Валентина го прославиле Денот на вљубените.

Повеќе: Адријана Лима и Мaрко Јариќ повторно заедно на Денот на вљубените

Харисон Форд „за влакно“ избегнал судар со Боинг 737

Славниот актер, Харисон Форд, имал нов инцидент зад управувачот на својот авион, откако ја „промашил“ пистата за слетување и се упатил кон делот на аеродромот „Џон Вејн“ во Калифорнија, наменет за таксирање.

Повеќе: Харисон Форд „за влакно“ избегнал судар со Боинг 737

Јелена Розга за борбата со неизлечливата болест: Одам понатаму

Хрватската пејачка Јелена Розга пред околу месец и пол го извади и третиот солистички абум кој носи име „Модерна жена“.

Повеќе: Јелена Розга за борбата со неизлечливата болест: Одам понатаму

Хју Грант и неговата две децении помлада девојка

Иако е познат како актер кој својот приватен живот го чува далеку од очите на јавноста, Британецот Хју Грант (56) неодамна го прекрши правилото и се прошета со девојката на црвениот тепих на церемонијта на доделување BAFT-A награди.

Повеќе: Хју Грант и неговата две децении помлада девојка

Дејвид Боуви постхумно награден со Греми за најдобар алтернативен албум

Култниот британски музички гениј Дејвид Боуви, кој почина во јануари минатата 2016 година, е добитник на престижната музичка награда Греми во категоријата Најдобар алтернативен албум на годината, за неговото последно дело „Blackstar“, беше објавено ноќта кон понеделникот по македонско време на 59-та свечена церемонија во историјата на оваа награда која се одржа во Лос Анџелес, а признанија добија и Бијонсе и Адел.

Повеќе: Дејвид Боуви постхумно награден со Греми за најдобар алтернативен албум

Некогаш берела боровници, а денес е една од најмоќните во Белата куќа

Креацијата на Гучи, во која Келиен Конвеј ја славеше инаугурацијата на претседателот Доналд Трамп, чини 3.600 долари. Елегантната облека, меѓутоа, не ја спречи да се вмеша во тепачка. Кога на гламурозниот Liberty Ball или Балот на слободата двајца мажи облечени во смокинг се степаа, 50-годишната жена едниот од нив го нападна со тупаници. Дописникот на Fox News бил сведок на оваа сцена.

Повеќе: Некогаш берела боровници, а денес е една од најмоќните во Белата куќа

ОВА РЕТКО СЕ ГЛЕДА: Гоце, Ванчо, Чоре и ВИСТИНСКИ ВОЛК во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

Велат дека смеењето го продолжува животот, а ако сакате да живеете подолго, гледајте го најновата епизода од „Еден на Еден“!

Повеќе: ОВА РЕТКО СЕ ГЛЕДА: Гоце, Ванчо, Чоре и ВИСТИНСКИ ВОЛК во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

Страница 6 од 39