ЦЕЛАТА ЕСТРАДА ПОТРЕСЕНА ОД НЕГОВАТА СМРТ – Ова е најтажниот поздрав

Младиот и талентиран пејач Дарко Радовановиќ го загуби својот живот во сообраќајна несреќа, пред 6 ггодини.

Повеќе: ЦЕЛАТА ЕСТРАДА ПОТРЕСЕНА ОД НЕГОВАТА СМРТ – Ова е најтажниот поздрав

Почина Адам Вест познат по улогата на „Бетмен“

На 89- годишна возраст, почина американскиот актер Адам Вест. Тој беше познат по главната улога во првите екранизирани верзии на приказната за Бетмен.

Повеќе: Почина Адам Вест познат по улогата на „Бетмен“

ШТОТУКУ СООПШТЕНА ЖАЛНА ВЕСТ: Почина познатиот актер со чиј лик пораснавме

На 89- годишна возраст, почина американскиот актер Адам Вест. Тој беше познат по главната улога во првите екранизирани верзии на приказната за Бетмен.

Повеќе: ШТОТУКУ СООПШТЕНА ЖАЛНА ВЕСТ: Почина познатиот актер со чиј лик пораснавме

ВЕЧЕРВА СООПШТЕНА ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатата пејачка и ѕвезда на Евровизија

Популарната пејачка Сандра Ример починала на 67 годишна возраст по тешка борба со рак на белите дробови.

Повеќе: ВЕЧЕРВА СООПШТЕНА ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатата пејачка и ѕвезда на Евровизија

ЕДЕН НА ЕДЕН: Дали конечно ќе го видиме Спасе на телевизија?

По специјалните емисии снимени надвор од студиото на „Еден на еден“, следува нов серијал со кој ќе се заокружи успешната сезона 8 на најгледаното ток-шоу во Македонија. „Бест оф“ епизодите ќе ги донесат најсмешните, најкоментирани и најнезаборавни моменти од Жаре и екипата, како и одличните гостувања кои ја обележаа оваа сезона.

Повеќе: ЕДЕН НА ЕДЕН: Дали конечно ќе го видиме Спасе на телевизија?

ПОЗНАТИОТ МУЗИЧАР ОД МИЛИГРАМ ИТНО ОПЕРИРАН – Еве што се случило

Композиторот Александар Милиќ Мили се наоѓа на Клиничкиот центар поради спортски повреди, кои се последица од долгогодишен тренинг.

Повеќе: ПОЗНАТИОТ МУЗИЧАР ОД МИЛИГРАМ ИТНО ОПЕРИРАН – Еве што се случило

Почна судењето на Бил Козби за силување

Судењето на американскиот комичар Бил Козби почна во понеделник во судот по обвиненијата за дрогирање и силување, за што е предвидена казна до 10 години затвор.

Повеќе: Почна судењето на Бил Козби за силување

Не била примена на факултет, мажот ја злоставувал, сакала да се убие, а денес е на врвот!

Биографијата не е измислена. Станува збор за вистинска жена која денес претставува една од најпознатите личности во својата професија.

Повеќе: Не била примена на факултет, мажот ја злоставувал, сакала да се убие, а денес е на врвот!

Страница 6 од 35

JW Player
JT Fixed Display