МАКЕДОНИЈА ВО ТАГА: Почина македонскиот великан

Великанот на македонското сликарство Владимир Георгиевски почина утринава во Скопје. Имаше 74 години.
Во целокупното творештво на Владимир Георгиевски, човекот и неговата судбина се постојана тема, естетска провокација и креативна преокупација. Георгиевски има поминато низ неколку фази на уметничко изразување, но секогаш успешно сочувувајќи ја нагласената оригиналност.

Повеќе: МАКЕДОНИЈА ВО ТАГА: Почина македонскиот великан

ТРАГЕДИИ ГО ТРЕСАТ СВЕТОТ: Почина уште една позната актерка!

На 93 години почина холивудската актерка Дина Мерил. Таа наместо да стане наследничка на огромно богатство, Мерил не ја почитуваше волјата на родителите, стана актерка.

 

Повеќе: ТРАГЕДИИ ГО ТРЕСАТ СВЕТОТ: Почина уште една позната актерка!

ПРЕДМАЛКУ СООПШТЕНА ТАЖНА ВЕСТ: Почина мега познатиот актер, светот во солзи

Познатиот актер сер Роџер Мур починал денеска на 89 годишна возраст во Швајцарија.

Повеќе: ПРЕДМАЛКУ СООПШТЕНА ТАЖНА ВЕСТ: Почина мега познатиот актер, светот во солзи

Почина познатиот фолк пејач

На 62 годишна возраст по долго и тешко боледување почина познатиот американски кантри пејач Џими Лафејв.

Повеќе: Почина познатиот фолк пејач

Познатиот актер итно хоспитализиран - се бори за живот

Популарниот српски актер Љубиша Самарџиќ се бори за живот, откако неговата здравствена состојба се влошила.

Повеќе: Познатиот актер итно хоспитализиран - се бори за живот

Творецот на Гангам стајл повторно брои милиони кликови (ВИДЕО)

PSY стана познат по хитот Gangnam Style. Ова видео официјално е најгледано видео на Јутјуб, кое досега брои 2 милијарди и 840 милиони прегледи.

Повеќе: Творецот на Гангам стајл повторно брои милиони кликови (ВИДЕО)

Тепачки, камења, закани - еве што значи да си снимател во Македонија (ВИДЕО)

Минатата сабота почна серијалот епизоди снимени надвор од студио, во рамки на осмата сезона од најпопуларното домашно ток шоу, Еден на Еден.

Повеќе: Тепачки, камења, закани - еве што значи да си снимател во Македонија (ВИДЕО)

ИСПОВЕД НА ЅВЕЗДАТА НА ГРАНД – Ми ја одзеде невиноста и ме остави, а јас му пеев на свадба

Пејачката на Гранд, Вања Мијатовиќ, си ја отвори душата и проговори за првото сексуално искуство и за тоа како била повредена.

Повеќе: ИСПОВЕД НА ЅВЕЗДАТА НА ГРАНД – Ми ја одзеде невиноста и ме остави, а јас му пеев на свадба

Зошто? - полицијата открива неверојатни детали околу смртта на пејачот

Смртта на познатиот пејач Крис Корнел се уште ја тресе американската јавност. Патолозите обијале дека американскиот музичар Крис Корнел се обесил.

Повеќе: Зошто? - полицијата открива неверојатни детали околу смртта на пејачот

Страница 7 од 35

JT Fixed Display