СООПШТЕНА Е ТАЖНА ВЕСТ: Почина претседателката на групацијата...

Вчеравечер почина италијанската модна креаторка Карла Фенди. Карла е и почесен претседател на „Фенди“ групацијата и заедно со своите четири сестри успеа продавниците за крзно во Рим да ги претвори во светска модна куќа.

Повеќе: СООПШТЕНА Е ТАЖНА ВЕСТ: Почина претседателката на групацијата...

Хајди Клум првпат позираше гола

Супермоделот Хајди Клум (43), мајка на четири деца, првпат во својата 25-годишната кариера се соблече целосно гола. Фотографирањето беше за книгата за „Хајди Клум бај Ранкин“. Супермоделот во моментов е во врска со Вито Шнабел, кој е 13 години помал од неа. Таа вели дека за разлика од пред 20 години, сега на овие години има повеќе самодоверба.

Повеќе: Хајди Клум првпат позираше гола

Mарин Сере доби 300 илјади евра поддршка за да дизајнира

Младата дизајнерка Mарин Сере,  е добитничка на престижната награда за млади дизајнери која ја доделува модниот конгломерат LVMH. Наградата вклучува и финансиска поддршка од 300 илјади евра како и менторство од LVMH за една година. Марин, неодамна дипломирала на престижната школа за моден дизајн „Ла Камбре“, во Белгија, а веднаш потоа ја преставила и својата футуристичката колекција „ Радикална должност кон љубовта“ .

Повеќе: Mарин Сере доби 300 илјади евра поддршка за да дизајнира

Мурињо е обвинет за даночна измама во Шпанија

Менаџерот на фудбалскиот тим Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, е обвинет за даночна измама од страна на шпанските обвинители, кои го испитуваат неговото време како главен тренер на Реал Мадрид.

Повеќе: Мурињо е обвинет за даночна измама во Шпанија

Дејвид Бекам го прослави Денот на татковците

За Денот на татковците сите во семејството на фудбалската легенда Дејвид Бекам  се труделе да му покажат колку го сакаат и да го потсетат дека тој е најдобриот татко.

Повеќе: Дејвид Бекам го прослави Денот на татковците

Амбасадорката на Светското во Русија го засени Путин

Руските медиуми пишуваат дека Путин бил засенет од згодната манекенка, Русинката Викторија Лопирева, која се појави на стадионот во Санкт Петерсбург и го отвори Купот на конфедерации.

Повеќе: Амбасадорката на Светското во Русија го засени Путин

Брус Вилис сними жешки секс сцени во новиот филм

Брус Вилис во новиот филм „Once Upon A Time In Venice“, во кој го глуми приватниот детектив Стив Форд, сними жешки секс сцени со својата партнерка во филмот, 32-годишната Џесика Гомс.

Повеќе: Брус Вилис сними жешки секс сцени во новиот филм

Познатиот пејач ги откажа концертите поради операција

Пејачот на бендот „Џамироквај“, Џеј Кеј, бил итно опериран на ‘рбетот поради што ги откажал сите свои настапи. Тој делумно е подвижен и не може да стане од креветот. Овој пат многу тешко му паднало тоа што морал да ги откаже концертите, па им се обратил на своите фанови преку социјалните мрежи.

Повеќе: Познатиот пејач ги откажа концертите поради операција

Страница 7 од 39