Зошто? - полицијата открива неверојатни детали околу смртта на пејачот

Смртта на познатиот пејач Крис Корнел се уште ја тресе американската јавност. Патолозите обијале дека американскиот музичар Крис Корнел се обесил.

Повеќе: Зошто? - полицијата открива неверојатни детали околу смртта на пејачот

Си отиде уште една легенда - почина познатиот српски пејач

На 73 годишна возраст починал Милан Мутавџиќ познат српски пејач.

Повеќе: Си отиде уште една легенда - почина познатиот српски пејач

Кршење камери, снајперисти, бетонски плочи врз глава – најневеројатните приказни од снимaтелите (ВИДЕО)

Најгледаното македонско ток-шоу, Еден на Еден, заврши со студиските епизоди за оваа фантастична осма сезона. Сега продолжуваат Еден на Еден специјалите, а оваа сабота не чека уникатното гостување од луѓето зад камерите – сниамтелите на шоуто!

Повеќе: Кршење камери, снајперисти, бетонски плочи врз глава – најневеројатните приказни од снимaтелите...

ХАОС НА КАНСКИОТ ФЕСТИВАЛ - Прекината премиера откако...

Премиерата на филмот „Окја” на Канскиот филмски фестивал беше прекината само пет минути по почетокот поради извиците на негодување на публиката во салата.

Повеќе: ХАОС НА КАНСКИОТ ФЕСТИВАЛ - Прекината премиера откако...

ФАНОВИТЕ ВО ШОК: Ненадејно почина познатиот музичар во најубавите години од животот

Познатиот рок пејач Крис Корнел починал ненадејно на 52 годишна возраст јавуваат американските медиуми.

Повеќе: ФАНОВИТЕ ВО ШОК: Ненадејно почина познатиот музичар во најубавите години од животот

МИА ВО ЕДЕН НА ЕДЕН: "Бетмен Велит" никогаш не ми бил дечко (ВИДЕО)

И оваа сабота имаше одлична „Еден на Еден“ епизода, Жаре и гостите се погрижија за тоа. Воедно, ова беше последната епизода во студиото на шоуто за оваа сезона. Од следната како што најави Жаре почнуваат неколку специјални епизоди надвор од студио, по што сезоната ќе финишира со Бест-оф изданија.

Повеќе: МИА ВО ЕДЕН НА ЕДЕН: "Бетмен Велит" никогаш не ми бил дечко (ВИДЕО)

Бурческа се пласирала на 15. место – Најмногу бодови од Бугарија

Иако „Dance Alone“ беше еден од фаворитите во светски рамки, кога во прашање беше Евровизија, сепак нашата претставничка Јана Бурческа не ја помина полуфиналната вечер. Но, Бурческа беше топ тема низ светските медиуми, каде се пишуваше за нејзината бременост и запросување.

Повеќе: Бурческа се пласирала на 15. место – Најмногу бодови од Бугарија

Се качи на сцената на Евросонг и го покажа задникот (ВИДЕО)

Гледач од публиката направи инцидент на финалето на Евровизија. Тој се качи на сцената и ги слече панталоните среде директниот пренос што го следеа над 200 милиони гледачи.

Повеќе: Се качи на сцената на Евросонг и го покажа задникот (ВИДЕО)

Победникот на Евросонг е тешко болен?

Португалскиот претставник Салвадор Собрал е победник на 62 издание на Евросонг, а песната „Амар Пелос Диос“ освои вкупно дури 758 бодови. Неговата животна приказна е навистина трогателна.

Повеќе: Победникот на Евросонг е тешко болен?

Страница 8 од 35

JT Fixed Display