ЗАДОЛЖИТЕЛНО - Погледнете го новото видео на ќерката на Цеца

Анастасија Ражнатовиќ е позната по тоа што со своите следбеници на Инстаграм споделува различни видеа.

Повеќе: ЗАДОЛЖИТЕЛНО - Погледнете го новото видео на ќерката на Цеца

АТАНАС И ТИНО ОТВОРИЈА ДУША ВО ЕДЕН НА ЕДЕН: Зборуваме само за танги! (ВИДЕО)

Уште една одлична епизода од најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“. Овој пат гости се едни од најдобрите млади актери,  Атанас и Тино или Тино и Атанас ако повеќе така ви одговара...

Повеќе: АТАНАС И ТИНО ОТВОРИЈА ДУША ВО ЕДЕН НА ЕДЕН: Зборуваме само за танги! (ВИДЕО)

Албумот „The Wall“ поактуелен по влегувањето на Трамп во Белата куќа

Еден од основачите на легендарниот рок состав Pink Floyd, сега 73-годишниот Роџер Вотерс, оцени во четвртокот вечерта дека нивниот култен албум „The Wall“ (Ѕид), сега е поактуелен од кога и да е, поради тоа што Доналд Трамп стана американски претседател.

Повеќе: Албумот „The Wall“ поактуелен по влегувањето на Трамп во Белата куќа

Бој Џорџ проговори за мрачниот период на својата кариера

Пејачот Бој Џорџ (55) во една емисија проговори за најмрачниот период на својата кариера, кога кај него дома држел во заробеништво маж.

Повеќе: Бој Џорџ проговори за мрачниот период на својата кариера

ДРЖЕЛ МАЖ ВРЗАН ЗА ЅИД И ГО УДИРАЛ СО ЛАНЕЦ - Исповед на Бој Џорџ за мрачниот период на својата кариера

Пејачот Бој Џорџ (55) во една емисија проговори за најмрачниот период на својата кариера, кога кај него дома држел во заробеништво маж.

Повеќе: ДРЖЕЛ МАЖ ВРЗАН ЗА ЅИД И ГО УДИРАЛ СО ЛАНЕЦ - Исповед на Бој Џорџ за мрачниот период на својата...

Адријана Лима и Мaрко Јариќ повторно заедно на Денот на вљубените

Марко Јариќ и Адријана Лима заедно со своите ќерки Сиена и Валентина го прославиле Денот на вљубените.

Повеќе: Адријана Лима и Мaрко Јариќ повторно заедно на Денот на вљубените

Харисон Форд „за влакно“ избегнал судар со Боинг 737

Славниот актер, Харисон Форд, имал нов инцидент зад управувачот на својот авион, откако ја „промашил“ пистата за слетување и се упатил кон делот на аеродромот „Џон Вејн“ во Калифорнија, наменет за таксирање.

Повеќе: Харисон Форд „за влакно“ избегнал судар со Боинг 737

Јелена Розга за борбата со неизлечливата болест: Одам понатаму

Хрватската пејачка Јелена Розга пред околу месец и пол го извади и третиот солистички абум кој носи име „Модерна жена“.

Повеќе: Јелена Розга за борбата со неизлечливата болест: Одам понатаму

Хју Грант и неговата две децении помлада девојка

Иако е познат како актер кој својот приватен живот го чува далеку од очите на јавноста, Британецот Хју Грант (56) неодамна го прекрши правилото и се прошета со девојката на црвениот тепих на церемонијта на доделување BAFT-A награди.

Повеќе: Хју Грант и неговата две децении помлада девојка

Дејвид Боуви постхумно награден со Греми за најдобар алтернативен албум

Култниот британски музички гениј Дејвид Боуви, кој почина во јануари минатата 2016 година, е добитник на престижната музичка награда Греми во категоријата Најдобар алтернативен албум на годината, за неговото последно дело „Blackstar“, беше објавено ноќта кон понеделникот по македонско време на 59-та свечена церемонија во историјата на оваа награда која се одржа во Лос Анџелес, а признанија добија и Бијонсе и Адел.

Повеќе: Дејвид Боуви постхумно награден со Греми за најдобар алтернативен албум

Страница 10 од 44