ВИДЕО: Игор Џамбазов во ЏИШ: Не се издржва ова појќе

Ова е последната песна на Игор Џамбазов во неговото шоу на МТВ, ЏИШ.

web counter
web counter

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Отровница долга 40 сантиметри: Опасен поскок среде Загреб!

Минувачи забележале поскок на улица среде Загреб. Велат дека ја виделе змијата во урбана населба и успеале да ја сликаат.

Екипите на Град Скопје на терен се справуваат со последиците од невремето

По невремето со обилни врнежи од дожд што попладнево го зафати Скопје, екипите на Градот Скопје и на јавните градски претпријатија излегоа на терен каде работат на санирање на последиците.

СТРАШНО ВИДЕО: Падна авион, 3 жртви

Три лица загинаа, а девет се повредени кога се срушил либиски борбен авион на станбен дел во градот Тобрук, на истокот од Либија.

„Точно знаеме како загина Борис Трајковски!“

Во текот на овој месец Омер Кулиќ, шефот на повторената истрага за авионската несреќа во која загинаа претседателот Борис Трајковска, седуммина членови на делегацијата и двајца пилоти, ќе ги соопшти конечните резултати од истрагата.

Што ќе се случува со времето утре?

Времето во Македонија утре ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд и ретка појава на грмежи.

Си-Ен-Ен: Косово - држава во југоисточна Европа со најмногу џихадисти во Сирија

Косово е државата од југоисточна Европа која има најголем број џихадисти во Сирија, јави дописникот на МИА од Тирана.

ЕВЕ НАЧИН: Четувајте и без ФБ Месинџер!

Се крена голема прашина околу одлуката на Фејсбук четот на телефоните да го овозможи исклучиво преку својата Месинџер апликација. Неодамна допишувањето од официјалната ФБ апликација е отфрлено, а голем број луѓе се незадоволни со оваа промена и одбиваат да инсталираат Месинџер. Сепак, постои уште еден начин на кој можете да испраќате пораки, а кој не вклучува инсталирање на апликацијата.

Погубен уште еден новинар

На интернет е поставено ново видео, на кое се гледа како припадници на Исламската држава го погубуваат американскиот новинар Стивен Сотлоф.

КАМИКАЗА ПРЕДИЗВИК: Србин се запали и номинира тројца! (ВИДЕО)

Ледениот предизвик го освои цел свет, а ова момче од Србија реши да направи нешто поинакво.

Затвор за Бучковски!

Поранешниот премиер Владо Бучковски и ексначалникот на Генералштабот на АРМ, Методи Стамболиски ќе треба да отслужат по две години затвор, поради случајот со набавките на тенковски делови. Вака одлучи Апелацискиот суд.

Скопски населби и села утре без струја

Утре од 7:30 до 13 часот без напојување со електрична енергија ќе останат корисниците од село Батинци лоцирани на улиците  „5“, „6“, „7“ и „8“.

Просечниот месечен приход по домаќинство 8.000 ЕВРА!

Просечниот бруто месечен приход на швајцарското домаќинство меѓу 2009. и 2011. година изнесувал 7.982 евра, што ја сместува Швајцарија на третото место, по Норвешка и Луксембург.

Можеше сите да ги изеде, но овој Бул Териер направи нешто неочекувано...

Кога ќе го погледнете ова видео, нема да им верувате на очите. Она што овој Бул Териер го направи не се гледа секој ден...

Прерано родено бебе имало само 435 грама. Она што се случи потоа е вистинско чудо! (ВИДЕО)

Ерика и Џаред Пруит доживеале кошмар: компликациите за време на бременоста довеле до итен царски рез. Во 26. недела, нивниот син Вокер е роден - 14 недели порано! Тежел 435 грама и водел тешка борба за живот. Ова е неговата приказна...

За нас...

Импресум | Маркетинг | Контакти

Издавач : МЕДИАФАКС

Copyright © 2011 - 2014 Sky News - новинска агенција 

- политика за приватност :: услови за користење -

Вестите на интернет страницата на новинската агенција Sky може да се користат исклучиво за лично информирање.  

Site Meter.