ГОТОВ ЗА 10 МИНУТИ: Неодолив кокос ролат (ВИДЕО)

Брзо се подготвува, а уште побрзо се јаде...

 

Доколку ви се јаде нешто слатко, а немате идеја, или немате многу време за подготовка на комплицирани слатки, ова е рецепт за вас.
Состојки:

  • 400 гр мелени бисквити
  • 2 лажици како прав
  • 180 гр шеќер
  • 130 мл млеко
  • 1/2 шолја кафе
  • рум (по вкус)
  • 300 гр маргарин или путер
  • 220 гр шеќер
  • 200 гр кокос
  • кокос за посипување

Начинот на подготовка погледнете го во видеото подолу: