Шест причини зошто сексот e добар за здравјето

Освен што ни нуди задоволство, практицирањето на сексот е добро и по нашето здравје. Ви нудиме здравствени 6 причини зошто сексот е добар за здравјето

Повеќе: Шест причини зошто сексот e добар за здравјето
Loading...

ВИДЕО: Оваа жена спиела со 140 мажи

53-годишната Сенди Нардо водела белешки за својот сексуален живот, а притоа ги оценувала мажите со кои била.

Повеќе: ВИДЕО: Оваа жена спиела со 140 мажи
Loading...

ФОТО: Гледањето на женски гради и бикини ги оглупува машките

Научно е докажано дека бикините ги прават мажите поглупави. Во изданието за овој месец на весникот „Consumer Research“ објавена е статија во која се објаснува начинот на кој мажите не носат добри одлуки додека гледаат во убави девојки во бикини...

Повеќе: ФОТО: Гледањето на женски гради и бикини ги оглупува машките
Loading...

Три правила за добар секс

Сексот е пред се физичка активност, но доколку мислите дека потребна е само добра "акција" за добар секс тогаш се лажите себеси... Речиси секој знае дека сексот е пред се ментална игра која може да се подели во три чекори како да се дојде до подобар секс.

Повеќе: Три правила за добар секс
Loading...

Тајната на најдобриот секс

Новото истражување открива каде повеќето луѓе го имаат најдобриот секс. Тајната е сексот надвор од дома, она што на луѓето ќе им пробуди страст.

Повеќе: Тајната на најдобриот секс
Loading...

Групниот секс се попопуларен кај тинејџерите

Групниот секс е се популарен помеѓу тинејџерите. Студијата покажала и дека девојките кои учествувале во групниот секс се склони и на пушење цигари но и почесто се жртви на насилство во врската и да имаат сексуално преносливи болести.

Повеќе: Групниот секс се попопуларен кај тинејџерите

Грешки на жените во сексот

Немаат доволно самодоверба. Мажите го обожаваат женското тело и ако мислите дека неколку килограми повеќе се проблем – се лажете. Најчесто мажите не ги забележуваат оние недостатоци кои си ги откривате по вашето тело пред огледалото. Заборавете ги комплексите и покачете си ја самодовербата па така ќе изгледате најпривлечно во неговите очи.

Повеќе: Грешки на жените во сексот

ВИДЕО: Мажи, со овие движења ги заведувате жените, а не знаете за тоа!

Говорот на телата често е позаводлив од самите зборови. Понекогаш и целиот труд не прави толку колку што може да сторат несвесните движења.

Повеќе: ВИДЕО: Мажи, со овие движења ги заведувате жените, а не знаете за тоа!

Страница 57 од 58

JW Player
JT Fixed Display