Просечната големина на пенисот во последниве години се намалува

Според едно истражување спроведено во Падова, просечната големина на пенисот се намалува.

Повеќе: Просечната големина на пенисот во последниве години се намалува
Loading...

АНКЕТА: Студентките одговорија која е идеална големина на пенисот! (ВИДЕО)

Момците од Јутјуб каналот SimpleSexyStupid, ги прашаа студентките „дали големината е важна“ и „која е идеалната големина“. Еве што одговорија тие...

Повеќе: АНКЕТА: Студентките одговорија која е идеална големина на пенисот! (ВИДЕО)
Loading...

Колку трае идеалниот секс за мажи, а колку за жени?!

По прашањето за издржливост на мажите во текот на сексуален однос има многу несогласувања и очекувања, но затоа науката ги дава „бројките“ по кои би можеле да се водиме.

Повеќе: Колку трае идеалниот секс за мажи, а колку за жени?!
Loading...

КОГА ВЛЕГОЛ ДОМА СЕ ШОКИРАЛ: Ја фатил сопругата како се секса со нивниот внук

Жител од Зимбабве ја фатил својата сопруга како има секс со сопствениот внук на нива. И наместо чичкото да биде лут и нервозен, тука единствениот изнервиран бил внукот.

Повеќе: КОГА ВЛЕГОЛ ДОМА СЕ ШОКИРАЛ: Ја фатил сопругата како се секса со нивниот внук
Loading...

Анален секс, задоволство или табу тема?

Многу жени тврдат дека со анален секс можат многу полесно да доживеат оргазам, додека пак самата помисла на анален секс кај многу луѓе предизвикува неудобно чувство.

Повеќе: Анален секс, задоволство или табу тема?
Loading...

ШТО ВЕ ИЗДАВА? Еве по што се гледа дали сте имале секс!

Добро проверете какви сте излегле од дома или некое друго место на кое сте воделе љубов, не сакате баш се да ви „пишува на чело“.

Повеќе: ШТО ВЕ ИЗДАВА? Еве по што се гледа дали сте имале секс!

Знаете ли зошто жените стенкаат за време на секс?

Сексот може да биде целосно поинаков поради звуците кои ги испуштаме, а ова се вистинските причини зошто жените стенкаат за време на сексот.

Повеќе: Знаете ли зошто жените стенкаат за време на секс?

НАУЧНО ДОКАЖАНО: Мажите кои пијат пиво имаат подобра ерекција!

Постојат верувања, а според досегашните истражувања и факти, дека алкохолот го намалува либидото и така им прави штета на мажите во кревет бидејќи не можат долго да „траат“. Сепак, најновото откритие на Кет Ван Кирк, сексолог, го докажува токму спротивното, што ќе ги развесели љубителите на пиво. Имено, неколку чаши пиво пред секс на мажите им помагаат подобро да се докажат во кревет.

Повеќе: НАУЧНО ДОКАЖАНО: Мажите кои пијат пиво имаат подобра ерекција!

Најдолг пенис, спиела со 919 мажи, проститутка на 82 години - еве ги најголемите секс рекорди!

Како и во сите активности во кои секојдневно учествуваме или за кои слушаме и во сексот постојат рекорди и тоа како вредни да се споменат. Кога ќе кажеме секс не мислиме искључиво на должината на неговото времетраење или на големината на машкиот полов орган. Но ајде да започенеме со рекордите:

Повеќе: Најдолг пенис, спиела со 919 мажи, проститутка на 82 години - еве ги најголемите секс рекорди!

Страница 8 од 58

JW Player
JT Fixed Display