ТРАГЕДИЈА ГО ПОТРЕСЕ СКОПЈЕ: Почина ученичка среде час - имаше само 18 години

На 16.02.2017 година во 18.30 часот од Ургентен центар Скопје во ЕИК Скопје било пријавено дека во ГУЦ „Здравко Цветковски“, на час по Историја, на ученичката А.А. (18) од Скопје во еден момент и се слошило, по што паднала од столчето.

По неуспешниот обид од професорите да ја освестат била повикана Итна медицинска помош, кои се обиделе да ја реанимираат, но не успеале. После тоа истата била пренесена во Ургентен центар каде од страна на лекар била констатирана смрт.

 

Loading...