МВР ИЗЛЕЗЕ СО ДЕТАЛИ ЗА СООБРАЌАЈКАТА ВО КОЈА БЕШЕ ЕКС-ПРЕТСЕДАТЕЛОТ: Еве што всушност се случило

На 16.02.2017 годинa во 14.00 часот на обиколниот пат на Скопје, кај клучка Стенковец, се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „Фолксваген Туран“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Б. (57) од Скопје и ПМВ „Фолксваген Пасат“ со дипломатски регистарски ознаки, сопственост на амбасадата на Република Хрватска во Република Македонија, а управувано од Д.Ј. (47) од Загреб, Р.Хрватска, а со престој во Скопје.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од ОУСН-Скопје. Повредени лица нема.