Судија му одреди притвор на Б.И

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Б.И. (35) од с.Љубин, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години“.

На 15.02.2017 година ПС Тетово Н.И.(46) од Тетово пријавила дека нејзиниот невенчан сопруг Б.И. во повеќе наврати ги повикувал нејзините две ќерки од претходните невенчани бракови, над кои во повеќе наврати вршел полови дејствија. Пријавениот е лишен од слобода и на истиот изречена му е мерка притвор во траење од 30 дена.

 

Loading...

JT Fixed Display