ПРОДОЛЖУВААТ АПСЕЊАТА: Приведен е Р.К.

На 18.05.2017  година  во  15.50 часот на ГП „Ќафасан“, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето Р.К. (51) од Р.Албанија евидира на стоп-листата  со мерка „Задржи и извести“.

Истиот е приведен и предаден на полициски службеници од ПС за БПС Охрид за понатамошна постапка.

 

Loading...