ОБИД ЗА УБИСТВО ВО СКОПСКО УЧИЛИШТЕ: Има ранети

СВР Скопје поднесе кривична пријава против 15-годишникод с.Кондово, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. 

На 06.12.2016 година околу 12.30 часот, во дворот на основно училиште во с.Рашче, скопско, пријавениот се обидел да лиши од живот друго 15-годишно лице од с.Рашче на тој начин што со употреба на нож со сечиво од околу 10см му нанел убодна рана во пределот на стомакот, по што се здобил со тешка телесна повреда.

 

Loading...