КРВАВ ИНЦИДЕНТ ВО СКОПСКИ НОЌЕН КЛУБ - Има повредени

СВР Скопје поднесе кривична пријава против И.В. (29) од Кичево и против М.Н. (26), С.Г. (29), Т.Б.(37) и А.М.(35), сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 14.01.2017 година околу 06.00 часот во Скопје, во ноќен клуб на Бул.„Климент Охридски“, по претходна вербална расправија, пријавените физички го нападнале лицето С.П. (32), удираќи го во пределот на главата при што му нанеле телесени повреди.

 

Loading...