Невреме северно од Куманово - пороен дожд, грмежи и силен ветер!

Невреме проследено со пороен дожд, грмежи и силен ветер во моментов има северно од Куманово.

 

Според информациите, локални врнежи од дожд има на повеќе места низ Македонија. Врнежите се проследени со електрични празнења.

Нестабилноста постепено ќе се намалува во текот на ноќта.

Loading...