Вечерва страшна сообраќајка, се преврти возило - затворен за движење е овој патен правец

Mагистралниот пат Штип-Радовиш кај местото викано 20-ти километар е во прекин од 22:50 час поради превртено патничко моторно возило кое го има попречено движењето на возилата, информираат од АМСМ.

Се уште нема информации за причините за сообраќајната несреќа ниту пак за евентуално повредени лица.

 

Loading...