ПОЛИЦИЈАТА НА НОЗЕ - Мистериозно исчезнаа три лица, од кои две се...

На 26.06.2017 година во 18.00 часот во ПС Гази Баба, Х.М. (52) од Скопје пријавил дека на 24.06.2017 година во 11.00 часот, од непознати причини, од дома во непознат правец се оддалечил неговиот син Г.М. (23). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Повеќе: ПОЛИЦИЈАТА НА НОЗЕ - Мистериозно исчезнаа три лица, од кои две се...
Loading...

ОДЕКНУВАА СИРЕНИ НА ПОЖАРНИКАРНИ - Запалено возилото на ...

Во периодот од 21.00 часот на 25.06.2017 до 02.30 часот на 26.06.2017 година во Богданци, во дворот од куќата сопственост на Е.М. (33), непознат сторител со запалливо средство, најверојатно бензин, испрскал патничко возило „Рено Меган“ со гевгелиски регистарски ознаки, а потоа го запалил. Возилото целосно изгорело, а од пожарот била зафатена и влезната врата од куќата на Е.М..

Повеќе: ОДЕКНУВАА СИРЕНИ НА ПОЖАРНИКАРНИ - Запалено возилото на...
Loading...

Веднаш повикала полиција - кочанчанка зачудена од она што го нашла во порумот на пензионер

На 26.06.2017 година во 19.05 часот телефонски во ПС Кочани, С.С. (57) од населба Оризари пријавила дека при изведување градежни работи во подрумските простории на куќата сопственост на С.Ј. (79), било пронајдено неексплодирано артилериско-минофрлачко зрно (корозирано) со непознат калибар и потекло, со должина од околу 30см, кое најверојатно потекнувало од Втората Светска војна.

Повеќе: Веднаш повикала полиција - кочанчанка зачудена од она што го нашла во порумот на пензионер
Loading...

Важна вест за возачите

ГД Гранит информира дека од денес 27.06.2017 година се започнува со изведување на градежни работи на патниот правец А2 Гостивар-Кичево (делница Гостивар до с.Колари) во должина од 28,5 км.

Повеќе: Важна вест за возачите
Loading...

Сите одлуки на Владата донесени вечерва

Владата на Република Македонија на денешната седница донесе одлука со којашто укажува на АД за изградба и стопанисување со станбен простор и деловен простор да издвои средства во висина од 7 милиони денари од приходи од тековното работење на ова акционерско друштво, за итна набавка на клима уреди за потребите на Телеком Арената во Скопје, на којашто треба да се одигра натреварот во рамки на УЕФА Супер купот.

Повеќе: Сите одлуки на Владата донесени вечерва
Loading...

Владата го разреши досегашниот портпарол Ѓорѓиев

Александар Ѓорѓиев е разрешен од должноста портпарол на Владата на Република Македонија со одлука донесена на денешната владина седница.

Повеќе: Владата го разреши досегашниот портпарол Ѓорѓиев

ТРГНАА СМЕНИТЕ ВО ВМРО ДПМНЕ - Ова е новиот претседател на...

Триесет и петгодишниот охриѓанец Сашо Стефановски е избран за нов претседател на Општинскиот комитет на ВМРО- ДПМНЕ во Центар. Тој е стоматолог по професија.

Повеќе: ТРГНАА СМЕНИТЕ ВО ВМРО ДПМНЕ - Ова е новиот претседател на...

НЕ ОЧЕКУВААТ ПРОМЕНИ: За неколку дена ЗНАЧИТЕЛНО ОПАЃАЊЕ на температурите - синоптичарите најавуваат продор на влажна и свежа воздушна маса!

Поради изразено југозападно воздушно струење и прилив на многу топла воздушна маса, во наредните денови ќе биде уште потопло со натпросечни температури на воздухот.

Повеќе: НЕ ОЧЕКУВААТ ПРОМЕНИ: За неколку дена ЗНАЧИТЕЛНО ОПАЃАЊЕ на температурите - синоптичарите...

БЕЈЛИ ВЛЕЗЕ ВО ТВРДИНАТА НА ВМРО ДПМНЕ - Еве што се случуваше во седиштето на опозицијата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, заедно членот на Извршниот комитет на партијата Никола Тодоров денеска со американскиот амбасадор Џес Бејли разговараа за актуелната состојба, приоритетите и предизвиците на државата.

Повеќе: БЕЈЛИ ВЛЕЗЕ ВО ТВРДИНАТА НА ВМРО ДПМНЕ - Еве што се случуваше во седиштето на опозицијата

Страница 2 од 1634

JW Player
JT Fixed Display