Чавков сè уште не е сменет од челната позиција, раководител на Оперативниот штаб

Чавков сè уште раководи со оперативниот штаб во МВР, иако министерот најави негова смена. Се очекува до истекот на рокот за давање на мандатот, процедурата за негова смена да биде завршена – тврдат извори во МВР за телевизија 24, кои сè уште не знаат кога тоа ќе се случи.

Повеќе: Чавков сè уште не е сменет од челната позиција, раководител на Оперативниот штаб

Идентификуван убиецот на кучето во Дебар Маало – пред куќата му се собраа граѓани

Социјалните медиуми „зовреа“ откако беше објавено видеото на кое се гледа дека во центарот на Скопје, средовечен маж со секира уби куче пред очите на јавноста.

Повеќе: Идентификуван убиецот на кучето во Дебар Маало – пред куќата му се собраа граѓани

Бугарскиот претседател Радев оцени ситуацијата во Македонија е алармантна

Бугарскиот претседател Румен Радев денеска разговарал со претседателот на Европскиот совет Доналд Туск и со високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини за ситуацијата во Македонија.

Повеќе: Бугарскиот претседател Радев оцени ситуацијата во Македонија е алармантна

МВР бара притвор за организаторите на протестите, испратило писмо до ОЈО

МВР испратило писмо до Основното јавно обвинителство со кое го повикува што побргу да ги повикаат на сослушување и да им одредат мерки за обезбедување на организаторите на протестите.

Повеќе: МВР бара притвор за организаторите на протестите, испратило писмо до ОЈО

Еве какво ќе биде времето за 1 мај!

Утре времето ќе биде променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат поројни и проследени со грмежи и со умерен до засилен североисточен ветер. Врнежите ќе бидат обилни во западните делови од земјава. Температурата ќе опадне за 4 до 5 степени во споредба со денешнава.

Повеќе: Еве какво ќе биде времето за 1 мај!

СДСМ: Парламентот има претседател, Вељаноски ќе одговара!

- Собранието на Република Македонија има нов претседател на Парламентот, избран согласно Деловникот, законите и Уставот, од парламентарното мнозинство. Режимот заврши, се вели во денешното соопштение на СДСМ.

Повеќе: СДСМ: Парламентот има претседател, Вељаноски ќе одговара!

(ВИДЕО) Како беше повреден Зоран Заев: Моментот и ударот фатени на снимка

Видеото го објави руската видео агенција RUPTLY, која е дел од новинската агенција Russia Today

Повеќе: (ВИДЕО) Како беше повреден Зоран Заев: Моментот и ударот фатени на снимка

Синоптичарите најавуваат СИЛНО НЕВРЕМЕ!

Времето утре ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови, кој попладне и во вечерните часови можно е краткотрајно да биде пороен и проследен со ретка појава на грмежи Ќе дува умерен, на места повремено засилен јужен ветер.

Повеќе: Синоптичарите најавуваат СИЛНО НЕВРЕМЕ!

СТРАОТНА СООБРАЌАЈКА: Познатата актерка мртва, автомобилот смачкан

Една од најпознатите индиски актерки Соника Чоухан загинала во страотна сообраќајка во која тешко е повредено уште едно лице.

Повеќе: СТРАОТНА СООБРАЌАЈКА: Познатата актерка мртва, автомобилот смачкан

Страница 2 од 1323