Сведоштво за Александар Кирацовски

Почитувани претставници на медиумите,

Очигледно денес во политиката, ниту едно добро дело не поминува неказнето!
Јас, Гоце Цуцулоски, сум лицето со тешки телесни повреди од тепачката во 2001 година, за која безочно се лаже во јавноста и сакам лично да ви ја кажам вистината – Александар Кирацовски ми го спаси животот. Ме извлече од ситуација во којашто насилници сериозно ме нападнаа и сериозно ме повредија.
Потенцирам, насилници ме повредија, а Александар Кирацовски ме спаси, водејќи ме во Брза помош. Да не беше Кирацовски веројатно ќе завршев со посериозни повреди по мојот живот.
Најостро ги демантирам лагите со кои се служат порталот Курир, други портали и одредени телевизии што ја презедоа лажната вест!
Тука сум лично да ја потврдам вистината и да ја демантирам лагата со којашто сакате да му наштетите на Кирацовски!
Подготвен сум да дадам изјава за кој било медиум и подготвен сум да сведочам пред суд во којшто неправдата кон Кирацовски, ќе биде исправена.
Со почит,

Гоце Цуцулоски

АПСЕЊЕ ВО СКОПЈЕ - Уапсениот учествувал во странска војска!

Министерството за внатрешни работи го лиши од слобода С.Р.(21) од Скопје кој се бараше од август годинава кога против него во рамки на Оперативната обработка „Ќелија“ беше поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „учество во странска војска, полиција, паравоени и параполициски формации“ предвидено и казниво по член 322-а од Кривичниот законик на Р.Македонија.

Повеќе: АПСЕЊЕ ВО СКОПЈЕ - Уапсениот учествувал во странска војска!

Милошоски: Спасовски да ја расчисти аферата со 30.000 лични карти

Технички назначениот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски да одговори кој ги фалсификувал 30 000 лични карти, праша во петок Антонио Милошоски, повикувајќи се на текст објавен во неделникот Фокус пред една недела, а во врска со аферата за 30.000 фалсификувани лични карти.

Повеќе: Милошоски: Спасовски да ја расчисти аферата со 30.000 лични карти

КАЈ ВЕЛЕС: Откриен бункер со злато и монети во турски автобус

При контрола на турски автобус извршена во близина на наплатната станица кај Велес, мобилен царински тим откри бункер полн со златен накит и монети. Автобусот сообраќал на редовна линија Истанбул – Гостивар, а влегол во државата од Грција преку граничниот премин Богородица.

Повеќе: КАЈ ВЕЛЕС: Откриен бункер со злато и монети во турски автобус

Ограбувачи на банка го разнеле покривот со експлозив

Криминалци во Германија, во средата вечерта, употребиле толку многу експлозив при грабеж на банка, што место само да ја отворат вратата на сефот, тие го разнеле покривот и дел од ѕидот на објектот.

Повеќе: Ограбувачи на банка го разнеле покривот со експлозив

Врнежи од дожд и снег го отежнуваат сообраќајот

Сообраќајот на патиштата во Македонија се одвива по влажни коловози, а на повисоките места во западниот дел од државата наместа со остатоци од кашест снег на коловозот.

Повеќе: Врнежи од дожд и снег го отежнуваат сообраќајот

Албанец крадел во струшко, со крадени возила бегал

Поради постоење основи на сомнение за сторени девет казнени дела од кои четири „тешка кражба“ и пет „одземање на моторно возило“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против А.П.(23) од Либражд, Албанија.

Повеќе: Албанец крадел во струшко, со крадени возила бегал

ФОТОГАЛЕРИЈА: Полицијата влезе во куќа и бутик во Куманово - еве што се' пронајде!

По претходно добиени оперативни сознанија, а врз основа на судска наредба, на 26.11.2015 СВР Куманово во содејство со Управа за јавни приходи, Државен пазарен инспекторат и Претставници на заштитени трговски марки, изврши претрес и контрола во два објекта во Куманово при што е пронајдена и одземена поголема количина на текстилна стока со сомнително потекло, а означена со трговски марки Дизел, Риплеј, Армани, Адидас, Луј Витон, Живенши, Барбери, Шанел, Томи Хилфигер, Гучи, Ла Кост и Левис.

Повеќе: ФОТОГАЛЕРИЈА: Полицијата влезе во куќа и бутик во Куманово - еве што се' пронајде!

Попоски: Остварените резултати да бидат пресудни за отворање на пристапните преговори

Остварените резултати во овој домен мора да бидат пресудни за конечно донесување на одлуката за отворање на пристапните преговори, рече министерот за надворешни работи Никола Попоски, на средба со високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика и потпредседател на Европската комисија, Федерика Могерини.

Повеќе: Попоски: Остварените резултати да бидат пресудни за отворање на пристапните преговори

ИРИ: Институцијата Претседател оценета како најчесна

Македонските граѓани оценуваат дека институцијата Претседател на Република Македонија е најчесна и ја рангираат како последна на скалата за корумпираност, покажува најновата анкета на ИРИ.

Повеќе: ИРИ: Институцијата Претседател оценета како најчесна

Страница 1114 од 1211