Чистка во МВР - сменети се повеќе началници!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски направи чистка меѓу началниците во пет Сектори за внатрешни работи во земјава.

Повеќе: Чистка во МВР - сменети се повеќе началници!

Влегол преку прозорец од спалната соба, и по претурање...

ПС-Прилеп поднесе кривична пријава против С.Р (19) од Прилеп поради постоење основни на сомнение за сторено кривично дело “тешка кражбa” во два наврати. Пријавениот на 19.10.2015 во куќа на ул.”Борис Кидрич” во Прилеп преку прозорецот од спалната соба ,влегол внатре и со претурање по собите одзел еден лап топ и два рачни часовници, причинувајќи материјална штета од 30.000 денари по што се упатил во непознат правец.

Повеќе: Влегол преку прозорец од спалната соба, и по претурање...

Со какво време ќе ја дочекаме новата 2016 година!?

Утре не очекува претежно сончево и студено со слаб до умерен северен ветер.

Повеќе: Со какво време ќе ја дочекаме новата 2016 година!?

ВОЗЕТЕ ТРЕЗНИ ЗА ПРАЗНИЦИТЕ: Еве што најави полицијата!

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека по повод претстојните Новогодишни и Божикни празници, имајќи предвид дека се очекува зголемена раздвиженост на граѓаните и одржување на јавни собири и манифестации, а со цел обезбедвање поволна безбедносна состојба во областа на јавниот ред и мир, криминалитетот, безбедноста во сообраќајот, обезбедување на државната граница, обезбедување на објекти, личности, ДКП - превзема зајакнати мерки и активности по претходно изготвени планови заради благовремено следење и превземање на конкретни мерки и активности за спречување на истите.

Повеќе: ВОЗЕТЕ ТРЕЗНИ ЗА ПРАЗНИЦИТЕ: Еве што најави полицијата!

МВР со повеќе кривични пријави за..

НК-КР Македонски Брод поднесе кривични пријави против пет лица Н.М.(30), О.М.(24), М.О.(25), В.С.(25) и Б.Т.(28), сите од Македонски Брод, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ”даночно затајување”.

Повеќе: МВР со повеќе кривични пријави за..

Детали за настанот во Јурумлери

На 28/ 29.12.2015 година, во Скопје во с. Јурумлери непознат сторител со употреба на физичка сила го отворил прозорецо т и влегол во куќата сопственост на Д.Д.(45) од Скопје од каде одзел 5.500 евра, 3.000 денари и златен накит.

Повеќе: Детали за настанот во Јурумлери

Тешка сообраќајка го потресе Скопје - полицијата информира за многу повредени

На 29.12.2015 година околу 21.40 часот во Скопје на бул. „Борис Трајковски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ„Волсфаген Поло“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.А.(26) од Скопје, и ПМВ„Рено“ со скопски регистарски таблици, управувано од Г.С.(39) од Скопје.

Повеќе: Тешка сообраќајка го потресе Скопје - полицијата информира за многу повредени

СТРАОТНА СООБРАЌАЈКА: Мерцедес се судри со Опел вектра - полицијата јавува за повредени

На 29.12.2015 година во 13.10 часот на регионалниот пат Виничка крстосница-с.Стојмирово, се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „Мерцедес А класа“ со винички регистарски ознаки, управувано од Б.Ѓ.(45) од с.Блатец и ПМВ „Опел Вектра“ со кочански регистарски ознаки, управувано од П.С.(21) од Кочани.

Повеќе: СТРАОТНА СООБРАЌАЈКА: Мерцедес се судри со Опел вектра - полицијата јавува за повредени

СТРАОТЕН ПОЖАР ВО КУЌА ВО КОЈА ИМАЛО ЖЕНА И ТРИ МАЛОЛЕТНИ ДЕЦА - За среќа нема повредени!

На 29.12.2015 година околу 09.45 часот во куќа во с.Сенокос сопственост на О.М. настанал пожар при што се опожарени просториите од првиот кат и подкровјето .

Повеќе: СТРАОТЕН ПОЖАР ВО КУЌА ВО КОЈА ИМАЛО ЖЕНА И ТРИ МАЛОЛЕТНИ ДЕЦА - За среќа нема повредени!

ДРАМА СРЕДЕ СКОПЈЕ: Со безбол палка почнал да го удира по главата и телото, а потоа...

На 29.12.2015 година во 17.00 часот во ПС-Чаир, Н.Н.(25) од Скопје пријавил дека истиот ден во 14.00 часот бил физички нападнати од лицето К.С. и неговиот брат.

Повеќе: ДРАМА СРЕДЕ СКОПЈЕ: Со безбол палка почнал да го удира по главата и телото, а потоа...

Страница 1114 од 1316