Верушевски излегува од притвор

На екс- разузнавачот Зоран Верушевски, првоосомничен во случајот „Пуч“ утре му завршува притворот. Обвинителка Јанева ќе побара куќен притвор и одземање на пасошот, потврдија од Специјалното обвинителство, јави МРТ.

Повеќе: Верушевски излегува од притвор

Верниците денес го слават СВЕТЕЦОТ кој можеме да го СРЕТНЕМЕ СЕКОЈ ДЕН, а да не го знаеме тоа!

Спиридон поголемиот дел од животот го поминал на Кипар и на грчкиот остров Крф, каде бил епископ.

Повеќе: Верниците денес го слават СВЕТЕЦОТ кој можеме да го СРЕТНЕМЕ СЕКОЈ ДЕН, а да не го знаеме тоа!

Еве какво ќе биде времето денес

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер.

Повеќе: Еве какво ќе биде времето денес

Камион удри во стадо овци на патот Штип – Велес

Маглата и неприлагодената брзина на каминот во движење им пресудија на 17 овци, кај селото Кадрифаково, на патот Штип – Велес. На местото меѓу населбата Три Чешми и селото Кадрификаво траги од крв и кочење на камионот сведочат за настанот.

Повеќе: Камион удри во стадо овци на патот Штип – Велес

ВИДЕО: "Катица Јанева го отвора случајот со шамарите"

Градоначалникот на општина Центар денешната прес-конференција ја одржа на улицата “Максим Горки“ или "Максимилијан Ѓорѓија“, како што ја нарекуваа жителите на Пустец, кои само за избори доаѓаа и гласаа.

Повеќе: ВИДЕО: "Катица Јанева го отвора случајот со шамарите"

"Трпението на земјоделците е при крај!"

Драго ми е што денеска сме во струмичкиот регион. Мојот впечаток е исто како и при посетите што ги поминавме и во минатиот период како заменик министер, а тоа е едно незадоволство кај земјоделците, скапо им е производството, ниски откупни цени, нередовни субвенции, оштети од поплави или со еден збор трпението на земјоделците на крајот на оваа година е пред крај. Тие повеќе трпение немаат. Не може земјоделците да произведуваат, а да немаат за гола егзистенција, рече денеска Љупчо Николовски, дополнителен заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство .

Повеќе: "Трпението на земјоделците е при крај!"

ЗОРАН ЗАЕВ ГО ПРЕСТИГНА НИКОЛА ГРУЕВСКИ - Ова се резултатите од најновата анкета

Фактор плус Адриа, водечка компанија за мерење на рејтинзите од Србија, која работи низ цел Балкан, во декември спроведе анкета врз граѓаните на Република Македонија.

Повеќе: ЗОРАН ЗАЕВ ГО ПРЕСТИГНА НИКОЛА ГРУЕВСКИ - Ова се резултатите од најновата анкета

Попоски: Членството во ЕУ останува основен национален приоритет

Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Попоски, во четврток имаше обраќање пред пратениците на Комисијата за надворешна политика во Собранието на Република Македонија.

Повеќе: Попоски: Членството во ЕУ останува основен национален приоритет

Бесими на работен состанок со првите луѓе на ДИК

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Фатмир Бесими во четврток оствари работен состанок со претседателот на Државната изборна комисија Александар Чичаковски и потпретседателот Реџеп Прекопуца.

Повеќе: Бесими на работен состанок со првите луѓе на ДИК

НОЌНА ДРАМА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Вооружено лице со пиштол ја затворил вработената во канцелариите, а потоа...

На 23.12.2015 година во 20.40 часот во с.Петровец, скопско, во продавница „Нивел“, непознато машко лице маскирано и вооружено со пиштол извршило разбојништво.

Повеќе: НОЌНА ДРАМА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Вооружено лице со пиштол ја затворил вработената во...

Страница 1434 од 1621

JT Fixed Display