Инцидент во Тетово - еден полицаец е нападнат

На 30.10.2015 година околу 10,20 часот во Тетово на ул.„Цветан Димов“ во населба Горна Чаршија полициски службеник при вршење на служба бил физички нападнат од страна на Ј.А.(37) кој бил со возило по што го напуштил местото на настанот.

Повеќе: Инцидент во Тетово - еден полицаец е нападнат

ДРАМА ВО САРАЈ: Подметнат пожар во куќа, повредени нема

На 30.10.2015 година во времето од 02,00 до 04,00 часот на ул.„Љубински Пат“ во с.Сарај-скопско од страна на непознат сторител предизвикан е пожар во куќа на Џ.А.(37).

Повеќе: ДРАМА ВО САРАЈ: Подметнат пожар во куќа, повредени нема

Форум на слободоумни патриоти:Раководството на ВМРО-ДПМНЕ да престане да и нанесува штета на партијата

Форумот на слободоумни патриоти го повика раководството на ВМРО ДПМНЕ на разум и одговорност во овие тешки моменти за Република Македонија.

Повеќе: Форум на слободоумни патриоти:Раководството на ВМРО-ДПМНЕ да престане да и нанесува штета на...

Сончево со умерена облачност и североисточен ветер

Сончево со мала до умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла и ниска облачност. Ќе дува слаб, а во Паланечко и крајниот западен дел умерен ветер од североисточен и источен правец.

Повеќе: Сончево со умерена облачност и североисточен ветер

ДАЛИ ЗНАЕТЕ КОГА Е СЛЕДНИОТ НЕРАБОТЕН ДЕН!? - Кликнете тука и дознајте!

Согласно со Законот за празниците на Република Македонија (Сл.весник на РМ број 21/98 и 18/07) во 2015 година последниот неработен ден за оваа година, а во кој нема да работат сите граѓани на оваа земја е:

Повеќе: ДАЛИ ЗНАЕТЕ КОГА Е СЛЕДНИОТ НЕРАБОТЕН ДЕН!? - Кликнете тука и дознајте!

Страница 1870 од 1887