Димитров: Македонија и Бугарија изгубија многу време со меѓусебните ладни односи

Македонија и Бугарија загубија многу време со меѓусебните ладни односи, но убеден сум дека работите веќе почнаа да се менуваат, вели министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во интервју за бугарската агенција БГНЕС.

Повеќе: Димитров: Македонија и Бугарија изгубија многу време со меѓусебните ладни односи

Груевски на средба со Могерини и на Самит на ЕПП во Брисел

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, со партиска делегација утринава во Европската служба за надворешни работи (ЕЕАС) во Брисел ќе се сретне со високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската Унија, Федерика Могерини.

Повеќе: Груевски на средба со Могерини и на Самит на ЕПП во Брисел

Реакција од ПОПГМ:„Аргументите ја осветлуваат вистината“ за криминалите на Аргировски, почестен со прием кај претседателот Иванов

Тоа што претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, како што соопшти неговиот кабинет, вчера примил делегација на Сојузот на здруженијата на пензионерите на Македонија, предводена од претседателот Драги Аргировски, е навреда за поголемиот број пензионери во земјата – се вели во писменото соопштение на Партија на обединети пензионери и граѓани на Македонија (ПОПГМ).

Повеќе: Реакција од ПОПГМ:„Аргументите ја осветлуваат вистината“ за криминалите на Аргировски, почестен со...

Пратениците ќе расправаат за годишните извештаи на државните институции

Пратениците на денешната петта собраниска седница ќе распрaваат за годишните извештаи за работата на Антикорупциската комисија за 2016 година, за Извештајот за работата на Судскиот буџетски совет, Агенцијата за администрација, годишниот извештај на Комисија за заштита на правото за слободен пристап до информациите од јавен карактер и други точки.

Повеќе: Пратениците ќе расправаат за годишните извештаи на државните институции

Синоптичарите излегоа со следните прогнози за времето денес

Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и источните делови.

Повеќе: Синоптичарите излегоа со следните прогнози за времето денес

ЗЕМЈОТРЕС ЈА ПОГОДИ МАКЕДОНИЈА - Позната јачината и епицентарот на потресот!

Утрово во 7 часот и 30 минути во близина на Косел е регистриран нов земјотрес со јачина од 2.4 степени.

Повеќе: ЗЕМЈОТРЕС ЈА ПОГОДИ МАКЕДОНИЈА - Позната јачината и епицентарот на потресот!

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Што ќе се случи со Македонија до 2022? Овој Бугарин тврди...

Како ќе изгледа мапата на Европа во 2022 година?! Овој бугарски уметник предвидел дека Македонија тогаш ќе биде дел од Европска унија, која ќе брои помалку членки.

Повеќе: НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Што ќе се случи со Македонија до 2022? Овој Бугарин тврди...

Еве зошто е забрането да се смеете на фотографија за пасош и останати личните документи

Ако мислевте дека забраната за смеење или носење наочари е желба на службениците кои ви го прават пасошот, сте се излажале.

Повеќе: Еве зошто е забрането да се смеете на фотографија за пасош и останати личните документи

ИТА ЛИ СТРАШНОТО НЕВРЕМЕ НАКАЈ МАКЕДОНИЈА? - Еве што се случува во Белград и Загреб

По исклучително жешкиот ден, вечерва во Белград се случува силно невреме проследено со пороен дожд и грмотевици.

Повеќе: ИТА ЛИ СТРАШНОТО НЕВРЕМЕ НАКАЈ МАКЕДОНИЈА? - Еве што се случува во Белград и Загреб

Страница 3 од 1604

JT Fixed Display