Еве што ќе се случува со времето утре

Времето утре ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд претежно на југозападот и југот. На планините и на некои повисоки места со повремени врнежи од снег. Ќе дува умерен северен ветер. Дневната температура ќе се движи од 6 до 14 степени.

Повеќе: Еве што ќе се случува со времето утре

Заев вечерва гостин во Канал 5!

Вечерва гостин во Канал 5 телевизија ќе биде лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Повеќе: Заев вечерва гостин во Канал 5!

ТЕМПЕРАТУРАТА ЌЕ ПАДНЕ ЗА 10 СТЕПЕНИ: Еве што не очекува наредниве денови!

Времето утре ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд претежно на југозападот и југот. На планините и на некои повисоки места со повремени врнежи од снег. Ќе дува умерен северен ветер. Дневната температура ќе се движи од 6 до 14 степени.

Повеќе: ТЕМПЕРАТУРАТА ЌЕ ПАДНЕ ЗА 10 СТЕПЕНИ: Еве што не очекува наредниве денови!

Павлопулос: Нема членство во ЕУ за Македонија се додека се однесува иредентистички

Грчкиот претседател Прокопис Павлопулос, со уште дека порака до македонските политичари: Македонија нема да има европска иднина, ако има иредентистички тенденции. Оваа порака ја испратил во саботата, по повод денот на независноста на Грција

Повеќе: Павлопулос: Нема членство во ЕУ за Македонија се додека се однесува иредентистички

(ВИДЕО) РСЕ – Зибери: Платформата им даде алиби за спас на Груевски и Иванов

Партиите на Албанците на погрешен начин ја потпишаа и на погрешен начин ја презентираа платформата, а со тоа им даде алиби на претседателот Ѓорѓе Иванов и на ВМРО-ДПМНЕ да се фаќаат за сламка за спас од состојбата во која се наоѓаат, вели поранешниот пратеник Насер Зибери во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Повеќе: (ВИДЕО) РСЕ – Зибери: Платформата им даде алиби за спас на Груевски и Иванов

АПСЕЊА НА СКОПСКИОТ АЕРДРОМ - Приведени неколкумина

На 24.03.2017 година во 12.20 часот на ГП Аеродром „Александар Велики“ Скопје, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето Џ.О. (41) од с.Сингелиќ, скопско, евидира со мерка “А” (апси). Лицето е приведено и во 14.45 часот, со Потврда за предавање на лице, е предадено на полициски службеници од ПО Петровец за понатамошна постапка.

Повеќе: АПСЕЊА НА СКОПСКИОТ АЕРДРОМ - Приведени неколкумина

Се искршија полициско возило и мотор среде Скопје

На 24.03.2017 година во 18.24 часот во ЕИК Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул. „Св.Климент Охридски“ и ул. „Димитрија Чуповски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „Шкода Јети“, сопственост на МВР на Р.М., управувано од полициски службеник од ПС ОН Чаир и мотоцикл „Јамаха“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Д.Ш. (35) од Скопје.

Повеќе: Се искршија полициско возило и мотор среде Скопје

СТРАОТНА СООБРАЌАЈКА БЛИЗУ РОСОМАН - Има повеќемина повредени

На 24.03.2017 година во 14.10 часот на регионалниот пат Кавадарци-Росоман се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „Лада“ со велешки регистарски ознаки, управувано од А.М. (30) од Росоман и ТМВ „Опел Корса Фургон“ со скопски регистарски ознаки, а управувано од Л.П. (61) од с. Ваташа.

Повеќе: СТРАОТНА СООБРАЌАЈКА БЛИЗУ РОСОМАН - Има повеќемина повредени

Тежок инцидент во Брвеница

На 24.03.2017 година околу 17.40 часот во с.Брвеница, тетовско, во автоперална, со ПМВ „Опел Астра“, дошле Д.Г. (51) и неговиот син Р.Г. (18) од с.Долно Седларце. Истите почнале да упатуваат пцовки и навреди кон Л.Т. (38) од с.Долно Палчиште, а Р.Г. почнал да удира по неговиот мотор „Сузуки“.

Повеќе: Тежок инцидент во Брвеница

ПУКАЊЕ ВО СКОПЈЕ - Детали за настанот кој го потресе главниот град

На 24.03.2017 година околу 03.45 часот во Скопје, на ул. „Антон Попов“, од страна на непознат/и сторител, од возило во движење, со автоматско оружје било пукано кон куќата сопственост на А.И. (21).

Повеќе: ПУКАЊЕ ВО СКОПЈЕ - Детали за настанот кој го потресе главниот град

Страница 3 од 1216