Следи затоплување - еве од кога!

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб, вдолж Повардарието умерен ветер од северозападен правец. Дневната температура ќе се движи од 2 до 11 степени.

Повеќе: Следи затоплување - еве од кога!

СДСМ: Ќе има правда и криминалците ќе одговараат, нема да му помогне на Груевски тоа што влече сопартијци со себе!

Интегрално го пренесуваме соопштението на СДСМ испратено до медиумите попладнево:

Повеќе: СДСМ: Ќе има правда и криминалците ќе одговараат, нема да му помогне на Груевски тоа што влече...

СУПЕР ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: Ќе се укинува радиодифузната такса, казните се намалуваат за 50 отсто

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија во својата програма доколку формира влада најавува укинување на радиодифузната такса поради која редовно се блокираат сметки на илјадници граѓани.

Повеќе: СУПЕР ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: Ќе се укинува радиодифузната такса, казните се намалуваат за 50 отсто

Двајца крадци ограбиле продавница, двајца таксисти и три обложувалници

Двајца крадци и разбојници на возраст од 21 и 26 години еден месец ќе бидат во притвор, затоа што во кус период извршиле повеќе кражби со заплашување со пиштол, а преплашиле и жена, која се спасила од нив откако по нејзиниот повик, соседи почнале да излегуваат на прозорците.

Повеќе: Двајца крадци ограбиле продавница, двајца таксисти и три обложувалници

АПСЕЊА НИЗ СКОПЈЕ - Полицијата уапси четворица скопјани

СВР-Скопје постапувајќи по судска наредба го лиши од слобода Н.Д.(21) од Скопје кој се барал за издржување на затворска казна во траење од шест месеци за сторено кривично дело „учество во тепачка“. Истиот бил спроведен во КПУ затвор„Скопје“.

Повеќе: АПСЕЊА НИЗ СКОПЈЕ - Полицијата уапси четворица скопјани

Синоќа апсење на скопскиот аеродром

На 18.02.2017 година во 17.45 часот на ГП Аеродром „Александар Велики“ Скопје, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето М.И. (44) од Крива Паланка евидира со мерка „А“ (апси).

Повеќе: Синоќа апсење на скопскиот аеродром

Пијан скопјанец искршил стакло на канцеларијата на ЕУ во Скопје

На 19.02.2017 година во 01.45 часот од страна на полициски службеник било пријавено дека во Скопје на бул. „Св.Кирил и Методиј“, од страна на непознато лице, најверојатно со камен, извршено е оштетување на едно прозорско стакло од Канцеларија на Европската Унија.

Повеќе: Пијан скопјанец искршил стакло на канцеларијата на ЕУ во Скопје

ОПОЗИЦИСКИ ПРАТЕНИК НАПАДНАТ ВО ПОЗНАТО КАФУЛЕ - Детали за драмата која ја шокираше Македонија

На 19.02.2017 година во 01.10 часот во ЕИК Скопје, од Ургентен центар „Мајка Тереза“, било пријавено дека кај нив дошло лицето М.З. со повреди, а по негово кажување повредите биле здобиени од физички напад во угостителски објект од страна на непознато лице.

Повеќе: ОПОЗИЦИСКИ ПРАТЕНИК НАПАДНАТ ВО ПОЗНАТО КАФУЛЕ - Детали за драмата која ја шокираше Македонија

Тежок инцидент го потресе Куманово - полицијата јавува за повредени

На 18.02.2017 година во 17.00 часот во ПС Куманово, М.Б. (27) од Куманово пријавил дека истиот ден три лица извршиле насилство врз него. Околу 12.30 истиот отишол кај негов другар, и откако си заминал, во близина на Ургентниот центар бил пресретнат од пријавените, кои насилно го внеле во такси возило и го однеле во с.Проевце.

Повеќе: Тежок инцидент го потресе Куманово - полицијата јавува за повредени

Страница 7 од 1125