Шокантно: Бившиот на својата девојка и приредил вистински хорор - нејзините фотографии ги споделил на...

СВР Штип поднесе кривична пријава против З.М.(23) од Штип за сторени кривични дела “телесна повреда при семејно насилство“ и “злоупотреба на лични податоци“. На 23.02.2017 година, околу 00,10 часот, во кафе бар настанала вербална расправија помеѓу пријавениот и 23 годишна девојка со која бил во љубовна врска, по што насилно ја изнел надвор од објектот каде почнал да ја удира со тупаници во пределот на главата и телото, од што истата паднала на земја, а пријавениот продолжил во намерата, нанесувајќи и видливи телесни повреди.

Повеќе: Шокантно: Бившиот на својата девојка и приредил вистински хорор - нејзините фотографии ги споделил...

Пукање во Липково - има ранети

На 25.07.2017 година, околу 23,30 часот, во Медицински центар-Куманово е донесен Б.А.(19), државјанин на Р. Германија, по потекло од Прешево-Р.Србија со огнострелна рана во пределот на левата страна на градниот кош, која ја стекнал на свадбена веселба во с.Липково-Куманово.

Повеќе: Пукање во Липково - има ранети

РАЗДВИЖЕНО ВО ЗГРАДАТА НА ВЛАДАТА - Најавена прес конференција на Зоран Заев во 15 часот, што ќе биде објавено?

Денеска, 26-ти јули 2017, со почеток во 15:00 часот, премиерот Зоран Заев ќе одржи прес конференција во зградата на Владата на Република Македонија.

Повеќе: РАЗДВИЖЕНО ВО ЗГРАДАТА НА ВЛАДАТА - Најавена прес конференција на Зоран Заев во 15 часот, што ќе...

Над дваесет историчари се противат на редефинирање на историјата

Над дваесет историчари, главно наклонети на ВМРО-ДПМНЕ, излегоа со јавно обраќање во кое се спротивставуваат на, како што велат, „обидите за промена на вековното историско име на Македонија“, иако во моментов никој не најавува такво нешто.

Повеќе: Над дваесет историчари се противат на редефинирање на историјата

Анкета на „Рејтинг“: 79 отсто од поддржувачите и симпатизерите се за реформи во ВМРО-ДПМНЕ

Четворица од пет поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ или 79 отсто од поддржувачите и симпатизерите на партијата се согласуваат со тврдењето дека во опозициската партија се потребни реформи, покажа најновата анекта на агенцијата „Рејтинг“, изработена за „Макфакс“.

Повеќе: Анкета на „Рејтинг“: 79 отсто од поддржувачите и симпатизерите се за реформи во ВМРО-ДПМНЕ

Делегација на СДСМ оддаде почит на загинатите во катастрофалниот земјотрес во Скопје

Делегација на СДСМ во состав Петре Шилегов, потпретседател на СДСМ, Линдитa Шакири – Атанасова советничка во Советот на Град Скопје од редовите на СДСМ и коалицијата и Душко Весковски, претседател на ОО СДСМ Карпош, денеска оддаде почит на загинатите во катастрофалниот земјотрес што го погоди Скопје на 26 јули 1963 година.

Повеќе: Делегација на СДСМ оддаде почит на загинатите во катастрофалниот земјотрес во Скопје

ДВАЈЦА ПОЧИНАА ОД ВИСОКОЗАРАЗНО ЗАБОЛУВАЊЕ - Карантин на инфективна

Двајца пациенти починале на Клиниката за инфективни болести, неофицијално од високо заразно заболување.

Повеќе: ДВАЈЦА ПОЧИНАА ОД ВИСОКОЗАРАЗНО ЗАБОЛУВАЊЕ - Карантин на инфективна

(ВИДЕО) Емил Димитриев: Поддржувам освежување во партијата, некои треба да се одморат

ВМРО-ДПМНЕ има квалитетен кадровски потенцијал кој треба рационално да биде искористен, рече пратеникот Емил Димитриев во интервју за „Макфакс“. Димитриев додава дека најавеното освежување во партијата ќе следи пред локалните избори, за да се постигнат уште подобри резултати.

Повеќе: (ВИДЕО) Емил Димитриев: Поддржувам освежување во партијата, некои треба да се одморат

ЗНМ бара одговорност за вербалниот напад кон новинарите на ТВ ВИС

Здружението на новинарите на Македонија остро го осудува вербалниот напад и недоличното однесување на градоначалникот на општина Ново Село, Блажо Велков и советникот од ВМРО-ДПМНЕ, Божин Јованов кон новинарската екипа на ТВ Канал ВИС од Струмица. Колешката Стојне Митева и снимателот Кире Пиличев биле навредувани со најгрди зборови и спречени да известуваат од седницата на Советот на општина Ново Село одржана вчера, а на која се расправало за распишување референдум за или против работата на рудникот Иловица.

Повеќе: ЗНМ бара одговорност за вербалниот напад кон новинарите на ТВ ВИС

Страница 8 од 1695

JT Fixed Display