Уште утре надпросечно топло, а потоа ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО!

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Дневната температура ќе се движи од 20 до 27 степени.

Повеќе: Уште утре надпросечно топло, а потоа ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО!

Лавров се надева дека Западот ја сфаќа опасноста од дестабилизација на Македонија

Москва се надева дека западните земји ја сфаќаат опасноста од обидите за дестабилизација на ситуацијата во Македонија, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, пренесува „Спутник“.

Повеќе: Лавров се надева дека Западот ја сфаќа опасноста од дестабилизација на Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО функционира како општинска организација на СДСМ

СЈО функционира како општинска организација на СДСМ која ги бие политичките битки на Зоран Заев против неговите неистомисленици, се вели во денешната реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес конференцијата на СЈО.

Повеќе: ВМРО-ДПМНЕ: СЈО функционира како општинска организација на СДСМ

Запленети 43.800 евра на граничнот премин Табановце

Царинските службеници на граничниот премин Табановце, утрово, во возило управувано од македонски државјанин, со кое патувале ушта двајца сопатници, заплениле 43.800 евра.

Повеќе: Запленети 43.800 евра на граничнот премин Табановце

Запленети 20 килограми марихуана на граничниот премин Блаце

Царинските инспектори од Одделението за истраги – Сектор за контрола и истраги при Царинска управа во соработка со Министерството за внатрешни работи, на граничен премин Блаце пронајдоа 42 паковки со околу 20 килограми марихуана.

Повеќе: Запленети 20 килограми марихуана на граничниот премин Блаце

Груевски: Излез од кризата се предвремени избори заедно со локалните или отфрлање на Тиранската платформа

Одржување на предвремени парламентарни избори заедно со локалните, или отфрлање на Тиранската платформа и поддршка од ВМРО-ДПМНЕ за малцинската влада на Зоран Заев, се единствените решенија што ВМРО-ДПМНЕ ги гледа за излез од сегашната политичка криза.

Повеќе: Груевски: Излез од кризата се предвремени избори заедно со локалните или отфрлање на Тиранската...

Повредени велосипедист и пешак

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на градот Скопје се случија 10 сообраќајни несреќи. Во шест сообраќајки, потешко се повредени еден велосипедист и пешак, а други пет лица се здобиле со полесни телесни повреди. Кај останатите е евидентирана материјална штета, информираат од СВР Скопје.

Повеќе: Повредени велосипедист и пешак

Страница 9 од 1216