ТЛОТО НЕ СЕ СМИРУВА: Нов земјотрес ја погоди Македонија!

Нов земјотрес со јачина од 2,4 степени е почувствуван вечерва во охридскиот регион нешто пред 23 часот, пишува ЕМСЦ.

Повеќе: ТЛОТО НЕ СЕ СМИРУВА: Нов земјотрес ја погоди Македонија!

СЕ СЛУШААТ СИРЕНИ: Тешка сообраќајка на патот Градско - Велес, сообраќајот во прекин

Од 23,15 ч. сообраќајот на патот Градско-Велес е во прекин поради случена сообраќајна незгода, информираат од АМСМ.

Повеќе: СЕ СЛУШААТ СИРЕНИ: Тешка сообраќајка на патот Градско - Велес, сообраќајот во прекин

Вечерва нов земјотрес ја погоди Македонија

Нов земјотрес со јачина од 2,4 степени е почувствуван вечерва во охридскиот регион нешто пред 23 часот.

Повеќе: Вечерва нов земјотрес ја погоди Македонија

УЖАС ВО СКОПЈЕ - Прегазени две деца

На 19.06.2017 година во 15.10 часот на бул. „Гоце Делчев“ во Скопје, пред крстосницата со ул.„Лазар Личеновски“, Н.М. (46) од Скопје,  управувајќи патничко возило „Застава Југо“ со скопски регистарски ознаки, удрил во 16-годишно девојче  од Скопје  и  17-годишно момче од с.Чајлане, скопско.

Повеќе: УЖАС ВО СКОПЈЕ - Прегазени две деца

ТРАГЕДИЈА: Почина В.М.

На 19.06.2017 година околу 15.00 часот во болницата „Св.Еразмо“ Охрид,бил донесен починат В.М. (61) од Струга.

Повеќе: ТРАГЕДИЈА: Почина В.М.

Повредена полицајка при тежок инцидент

На 19.06.2017 година во 15.45 часот во Кочани, додека вработена во крим - техника во ПС Кочани се движела кон ул. „К.Кикенски“ каде требало да се врши увид, забележала едно лице како врши кражба од зграда на Градежно претпријатие „Бетон“.

Повеќе: Повредена полицајка при тежок инцидент

Крвав инцидент до познато кафуле среде Скопје - момче тешко рането

На 19.06.2017 година во 23.30 часот пред угостителски објект во близина на споменикот на „Скендер бег“ во Скопје, непознати лица со остар предмет (најверојатно нож) му нанеле убодна рана во пределот на срцето на М.Б. (24) од с.Грчец, скопско.

Повеќе: Крвав инцидент до познато кафуле среде Скопје - момче тешко рането

Тежок инцидент во Скопје - ја следел, и' пришол ...

На 19.06.2017 година околу 08.45 часот на ул. „Никола Грчето“ во Скопје непознат сторител извршил разбојништво над А.В. (30) од Скопје. Сторителот ја следел и пришол одзади, ја фатил за раката и со употреба на сила и одзел ќеса во која имало 6.565 денари.

Повеќе: Тежок инцидент во Скопје - ја следел, и' пришол...

Владата не го сака Александар Николовски за амбасадор во Брисел

Владата на синоќашната седница ја запре постапката за именување на Александар Николовски за нов амбасадор на Македонија во Брисел. И покрај тоа, денеска тој се појави на Комисијата за надворешна политика, за да ги презентира своите приоритети како иден шеф на мисијата на Македонија во Европската унија. Од парламентарното мнозинство тврдеа дека претседателот на комисијата, Антонио Милошоски недоловнички ја закажал и ја одржал седницата, бидејќи за неа немало кворум.

Повеќе: Владата не го сака Александар Николовски за амбасадор во Брисел

МРТВ нема нови долгови, само заостанати

МРТВ нема нови долгови,единствен проблем и се старите наследени долгови со кои се соочува со години, рече Снежана Клинчарова од Програмскиот совет на МРТВ на денешната комисиска распрва за финансискиот извештај за јавниот сервис. Клинчарова, одговарајќи на прашање од пратеник, додаде дека старите долгови ќе се сервисираат на рати со договор помеѓу сервисот и УЈП, при што не даде бројка за колкав заостанат долг станува збор.

Повеќе: МРТВ нема нови долгови, само заостанати

Страница 10 од 1604

JT Fixed Display