СТРАОТНА СООБРАЌАЈКА ВО ШТИП - Има повредени

На 17.02.2017 година во 20.40 часот во Штип на ул.„Брегалничка“ се случила сообраќајна незгода во која ПМВ „Волксфаген Голф“ со кочански регистарски ознаки, сопственост на Е.М. од Кочани, а управувано Ј.М. (67) од Кочани, удрило во камен ѕид од надвозник по кој минува железничка пруга Штип-Кочани. 

Повеќе: СТРАОТНА СООБРАЌАЈКА ВО ШТИП - Има повредени

БИТОЛА НА НОЗЕ: Исчезна 15 годишно девојче

На 17.02.2017 година во 21.40 часот во СВР Битола, М.А. (39) од с.Жабени, битолско, пријавил дека истиот ден околу 14.30 часот од неговиот дом во непознат правец се оддалечила неговата петнаесетгодишна ќерка. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Повеќе: БИТОЛА НА НОЗЕ: Исчезна 15 годишно девојче

Пронајдена експлозивна направа во скопско Глумово - полицијата истражува

На 17.02.2017 година околу 13.00 часот во атар на с.Глумово, скопско, во нива сопственост на С.А.(63) од с.Глумово, пронајдена е експлозивна направа.

Повеќе: Пронајдена експлозивна направа во скопско Глумово - полицијата истражува

КРВАВА НОЌ ВО СКОПСКИ ТРГОВСКИ ЦЕНТАР: Кондовец со нож прободел шеснаесет годишен скопјанец!

На 17.02.2017 година околу 20.15 часот во Скопје во Трговскиот центар „Сити мол“, на една од терасите, при меѓусебна расправија, С.С. (18) од с.Кондово му нанел убодна рана со нож на задната лева страна на шеснаесетгодишник од Скопје.

Повеќе: КРВАВА НОЌ ВО СКОПСКИ ТРГОВСКИ ЦЕНТАР: Кондовец со нож прободел шеснаесет годишен скопјанец!

СТРАОТЕН ПОЖАР СО СМРТНИ ПОСЛЕДИЦИ - Полицијата јавува за загинати!

Во врска со настан „пожар“ куќа во с.Локвица, Македонски Брод, опишан во билтен од 15/16.02.2017 година, на 17.02.2017 година е завршен увидот на местото на настанот, при што биле пронајдени делови од човечко тело, за кои се претпоставува дека се на Л.С. (80) која за време на пожарот била во куќата, но не успеала да излезе и ќе бидат преземени мерки за утврдување на идентитетот на починатото лице.

Повеќе: СТРАОТЕН ПОЖАР СО СМРТНИ ПОСЛЕДИЦИ - Полицијата јавува за загинати!

СИЛУВАЊЕ ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Ја удрил 13 годишната девојка и ја внел во возилото, а потоа ја однел на Исар и ја силувал

На 17.02.2017 години во 12.00 часот во ПС Штип, М.М. (42) од Штип, заедно со неговата тринаесетгодишна ќерка, пријавиле кривично дело „полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години“, извршено од лицето А.М. (23) од Радовиш.

Повеќе: СИЛУВАЊЕ ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Ја удрил 13 годишната девојка и ја внел во возилото, а потоа ја...

СИЛУВАЊЕ ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Силувал 16 годишно девојче!

На 17.02.2017 година во 16.00 часот во ПС Тетово, четириесетичетиригодишен жител на с.Џепчиште,тетовско, пријавил дека негов шеесетгодишен соселанец во два наврати ја силувал неговата шеснаесетгодишна ќерка.

Повеќе: СИЛУВАЊЕ ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Силувал 16 годишно девојче!

СЛИКИ СО ЕКСЦИПЛИТНА СОДДРЖИНА: И се заканувал дека ќе ги објави, ако нема секс со него - детали за хоророт кој го доживеала оваа 18 годишна кочанчанка

На 17.02.2017 година во 17.30 часот во ПС Кочани осумнесетгодишна девојка од Кочани пријавила дека во периодот од ноември 2014 година до октомври 2016 година лицето Д.М.(24) од Радовиш во повеќе наврати ја присиливало на обљуба и други полови дејствија.

Повеќе: СЛИКИ СО ЕКСЦИПЛИТНА СОДДРЖИНА: И се заканувал дека ќе ги објави, ако нема секс со него - детали...

ДРАМА ВО СКОПЈЕ: Разбојник фатен на дело

СВР-Скопје до надлежното ОЈО Скопје, поднесе кривична пријава против лицето Б.Б. (38) од Скопје поради основано сомнение дека извршил две кривични дела и тоа едно - “разбојништво во обид“ предвидено и казниво по член 237 в.в 19 од КЗ на РМ и едно кривично дело - “недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“ по член 396 од КЗ на РМ, за што од страна на судија на претходна постапка изречена му е мерка куќен притвор во траење од 30 дена.

Повеќе: ДРАМА ВО СКОПЈЕ: Разбојник фатен на дело

Во прекин железничкиот сообраќај во Македонија

Железничкиот сообраќај во Македонија од петок е во прекин затоа што вработените во Македонски железници ­ Транспорт бараат исплата на платата за јануари 2017 година.

Повеќе: Во прекин железничкиот сообраќај во Македонија

Страница 10 од 1125