Утре без струја делови од Скопје

Утре без струја делови од Скопје.

 

Од ЕВН Македонија АД информираат дека на 17.05.2017 година (среда) без електрична енергија ќе останат:

од 09.00 – 11.30 часот, дел од корисниците од ул. Марко Орешковиќ, (Општина Кисела Вода), и дел од ул. Васил Ѓоргов (корисници од куќен број 2 до број 8) и објектите во околина (Општина. Центар);

од 09.30 – 15.00 часот, дел од улица 2 во село Кучково (Општина. Ѓорче Петров)./извор:Макфакс

Loading...