Тројца нападнале Кумановец, го однесле во блиската шума и го тепале

Кумановец на возраст од 27 години, пријавил дека три лица го нападнале, го однеле во шума и го тепале.

Повеќе: Тројца нападнале Кумановец, го однесле во блиската шума и го тепале

Тројца тешко повредени во сообраќајка кај Дебар

Три лица се тешко повредени во сообраќајната незгода што синоќа во 18.30 часот се случи на регионалниот пат Струга-Дебар во близина на „Здружение на возачи“.

Повеќе: Тројца тешко повредени во сообраќајка кај Дебар

Противпожарната единица на Дебар лани интервенирала 88 пати

Територијалната противпожарната единица на Дебар, која со своите активности ги покрива општините Дебар и центар Жупа, минатата година интервенирала 88 пати во гаснењето на пожари.

Повеќе: Противпожарната единица на Дебар лани интервенирала 88 пати

Нови инвестиции во јавните претпријатија на Град Скопје

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ на седницата во четврток ќе ги поддржи предложените инвестициони програми на јавните претпријатија за 2017 година, со која продолжува опремувањето на јавните претпријатија со опрема и со механизација.

Повеќе: Нови инвестиции во јавните претпријатија на Град Скопје

Општина Аеродром финансира обнова на фасади на згради

Општина Аеродром, објави тендер за реконструкција на фасади на најоштетени станбени објекти на територијата на Општина Аеродром.

Повеќе: Општина Аеродром финансира обнова на фасади на згради

Кривична за охриѓанецот што повреди дете со сечење дрво

Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „предизвикување општа опасност” и ,,тешки дела против општата сигурност” СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Ѓ. (40) од охридското село Велгошти.

Повеќе: Кривична за охриѓанецот што повреди дете со сечење дрво

ВОЗИЛА ВО ВЕЛЕС ВИВНАА ВО ПЛАМЕН - Погледнете што се случило

Ноќеска, околу 3.20 часот во Велес на ул. „Лазо Смаков“, пред угостителски објект, од непознати причини настанал пожар во паркиран автомобил „Пасат“ со велешки регистарски ознаки, сопственост на Г.Л.

Повеќе: ВОЗИЛА ВО ВЕЛЕС ВИВНАА ВО ПЛАМЕН - Погледнете што се случило

ХОРОР ВО КУМАНОВО - Труп пронајден во Пчиња

Во понеделникот, во 15 часот во село Студена Бара, кумановско, во коритото на реката Пчиња бил пронајден непознат машки леш закачен на гранки во фаза на распаѓање.

Повеќе: ХОРОР ВО КУМАНОВО - Труп пронајден во Пчиња

Утре повеќе улици низ Скопје без струја - еве точно каде

Поради технички зафати во електро-мрежата од страна на Екипите на ЕВН Македонија, во вторник, 14-ти февруари, во одреден период од денот без снабдување со електрична енергија ќе останат повеќе улици во скопските општини.

Повеќе: Утре повеќе улици низ Скопје без струја - еве точно каде

Страница 9 од 63