Ќе се реконструира автопатот Скопје-Куманово

Министерството за транспорт и врски распиша тендер за реконструкција на патниот правец Скопје – Куманово, во должина од 23 километри.

Повеќе: Ќе се реконструира автопатот Скопје-Куманово

Нов еко пазар во Долна Река

Во близина на Ростуше, административниот центар на Општина Маврово-Ростуше. во петокот е даден во употреба нов еко пазар, втор по ред во оваа општина по пазарот во Маврови Анови.

Повеќе: Нов еко пазар во Долна Река

ДРАМА ВО БИТОЛА: На затворањето на „Браќа Манаки“, водителката ги собу чевлите и ги фрли кон публиката

На свеченото затворање на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола, водителката се качи на сцена и се собу боса, а чевлите ги фрли кон публиката.

Повеќе: ДРАМА ВО БИТОЛА: На затворањето на „Браќа Манаки“, водителката ги собу чевлите и ги фрли кон...

ВАЖНА ВЕСТ ЗА СКОПЈАНИ!

 Согласно дозволите за реализација на ревијалната трка „Вози право, вози здраво“2 во Скопје ве известуваме дека во периодот од стартот на трката 17часот (сабота 17.09) ќе биде воспоставен специјален сообраќаен режим на територијата на Град Скопје долж улиците: Јуриј Гагарин, Франклин Рузвелт и Булевар Илинденска, се вели во информацијата на АМСМ.

Повеќе: ВАЖНА ВЕСТ ЗА СКОПЈАНИ!

ВАЖНА ВЕСТ ЗА СКОПЈАНИ!

 Согласно дозволите за реализација на ревијалната трка „Вози право, вози здраво“2 во Скопје ве известуваме дека во периодот од стартот на трката 17часот (сабота 17.09) ќе биде воспоставен специјален сообраќаен режим на територијата на Град Скопје долж улиците: Јуриј Гагарин, Франклин Рузвелт и Булевар Илинденска, се вели во информацијата на АМСМ.

Повеќе: ВАЖНА ВЕСТ ЗА СКОПЈАНИ!

Јубилејниот „Вино Скоп“ на плоштад „Македонија“, Владо Јаневски, Куку Леле, Миле Кузмановски ќе ја загреат атмосферата

Десетиот роденден на Вино Скоп ќе го прославиме традиционално на градскиот плоштад „Македонија“ во Скопје, а фестивалот ќе се одржи од 28 септември до 02 октомври.

Повеќе: Јубилејниот „Вино Скоп“ на плоштад „Македонија“, Владо Јаневски, Куку Леле, Миле Кузмановски ќе ја...

Штип подготвен за „Пастрмалијада 2016“

Општина Штип се подготвува за „Пастрмалијада 2016“, што треба да почне во петок, а програмата нуди, дегустација на традиционална џиновска пастрмајлија, трка на келнери и брзо јадење пастрмајлии, додека гостите ќе се забавуваат со звуците на неколку балкански групи.

Повеќе: Штип подготвен за „Пастрмалијада 2016“

Времен сообраќаен режим на дел од улицата „Ѓорче Петров“

Времен режим на сообраќај ќе биде воспоставен од четврток на дел од улицата „Ѓорче Петров“, во насока од Дексион кон Центар, заради изведување на градежни активности.

Повеќе: Времен сообраќаен режим на дел од улицата „Ѓорче Петров“

Инспектор на општина Центар ја запре градбата во близина на МНР

Овластен градежен инспектор на општина Центар излезе на терен за да утврди што се случува и кои се причините за големото количество вода кое се излева во ископ на градба која се наоѓа во близина на МНР.

Повеќе: Инспектор на општина Центар ја запре градбата во близина на МНР

Страница 10 од 55