СЕ СУДРИЈА ЦИСТЕРНА ПОЛНА СО НАФТА И АУДИ - Полицијата морала да интервенира и безбедносно да ја извлече цистерната

На 18/19.01.2017 година од 19.30 до 02,45 часот во прекин беше сообраќајот на магистралниот пат Скопје – ГП Долно Блаце, поради случена сообраќајна незгода кај м.в.„Вражји Вир“, помеѓу ПМВ „Ауди“ со скопски регистерски ознаки и ТМВ „Волво“– цистерна со нафта со бугарски национални ознаки односно било извршено безбедно извлекување на цистерната која го попречувала сообраќајот и делумно била излизгана во долот покрај патот.

 

Мртвов маж лежеше на улица среде Скопје

На 18.01.2017 година во 20.30 часот во Скопје на ул.„Петар Поп Арсов“ бил пронајден починат Д.И. (55) од с.Долно Количани. Смртта била констатирана од страна на лекар од ИМП.

Повеќе: Мртвов маж лежеше на улица среде Скопје

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Починало бебе

На 18.01.2017 година во 07.20 часот во ПС ОН-Виница, дежурен лекар од ИМП-Виница телефонски пријавил дека во куќа во с.Истибања, сопственост на К.П, во која како потстанари живееле С.Ц. и Ц.Ј. починало нивното бебе – новороденче родено на 13.01.2017 година. Екипа од ИМП од ЈЗУ- Здраствен дом – Виница излегле на местото на настанот и од извршениот лекарски преглед констатирана била смрт без траги на насилство.

Повеќе: ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Починало бебе

Детали за синоќешниот настан во 21 часот и 30 минути на булевар Кузман Јосифовски Питу

На 18.01.2017 година во 23,40 часот во ПС Центар Г.Ј. пријавил дека во 21,30 часот на бул.„Кузман Јосифовски-Питу“ на автобуска постојка врз неговиот 14 годишен син од страна на две непознати лица било извршено разбојништво, на тој начин што едниот го прашал колку е часот, а другиот го удрил во пределот на главата и му го одзел мобилниот телефон, а на другарот кој бил со него му побарале и му одзеле 200 денари, по што го напуштиле местото на настанот.

Повеќе: Детали за синоќешниот настан во 21 часот и 30 минути на булевар Кузман Јосифовски Питу

Страница 1 од 2101