ЉУБОВНА ДРАМА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА - Ја вознемирувал внукаму, а тој го зел пиштолот и

На 27.06.2017 година во 20.00 час телефонски во Полициско одделение Камењане, Ф.М. (20) од с.Пирок, тетовско, пријавил дека истиот ден во 19.30 часот пред вратата на неговата куќа дошол Б.Б. (73) од с.Пирок и веднаш на висок тон почнал да го навредува, по што извадил пиштол и го вперил кон него.

Повеќе: ЉУБОВНА ДРАМА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА - Ја вознемирувал внукаму, а тој го зел пиштолот и

Се слушаа истрели во Радовиш - полицијата јавува за...

На 25.06.2017 година околу 20.30 часот во с.Аликоч, радовишко, А.А. (43) од с.Тополница, радовишко, излегол од своето возило „Лада“ и најверојатно со огнено оружје испукал еден куршум во правец на возилото сопственост на С.М. (52) од с.Аликоч, кој во тој момент го управувал возилото, по што успеал да побегне.

Повеќе: Се слушаа истрели во Радовиш - полицијата јавува за...

Вооружена драма среде Скопје - полицијата јавува за ...

На 27.06.2017 година околу 21.50 часот во аптека на бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје непознат сторител извршил разбојништво.

Повеќе: Вооружена драма среде Скопје - полицијата јавува за...

Драма во Илинден

На 28.06.2017 година околу 02.00 часот вработен во бензинска пумпа во населба Илинден, пријавил дека две непознати му извршиле разбојништво.

Повеќе: Драма во Илинден

ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК: Температурите прво ќе се искачат над 40 степени, а потоа следи ШОК!

Поради изразено југозападно воздушно струење и прилив на многу топла воздушна маса, во наредните денови ќе биде уште потопло со натпросечни температури на воздухот. Од утре до сабота вдолж Повардарието максималната температура ќе надмине 40 степени. Утре ќе дува засилен југозападен ветер.

Повеќе: ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК: Температурите прво ќе се искачат над 40 степени, а потоа следи ШОК!

Страница 3 од 3281

JW Player
JT Fixed Display