НОВА ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА - Полицијата јавува за загинат

На 07.10.2016 година во 13.25 часот во Велес на регионалниот пат Велес – Градско, во близина на м.в„Венуле“, се случила сообраќајна незгода помеѓу ТМВ-Влекач „Сканија“ со штипски регистарски ознаки и Приклучно „Коегел“, управувано од Д.П.(1990) од Штип и ТМВ„Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки управувано од В.Ц.(1959) од Пробиштип. Од здобиените повреди на лице место починал В.Ц.(1959) од Пробиштип.

Повеќе: НОВА ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА - Полицијата јавува за загинат

СУПЕР ВЕСТ: Следниот неработен ден е вторник, а веднаш потоа следува продолжен викенд!

Следен неработен ден во Македонија е вторник, 11 октомври - Денот на народното востание, и тоа за сите граѓани на земјава.

Повеќе: СУПЕР ВЕСТ: Следниот неработен ден е вторник, а веднаш потоа следува продолжен викенд!

Православниот и католички Велигден на ист ден - ова се неработни денови за 2017 година

Согласно Законот за празници на Република Македонија ова се неработните денови во следната 2017 година:

Повеќе: Православниот и католички Велигден на ист ден - ова се неработни денови за 2017 година

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА : Еве што велат синоптичарите

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми и во ноќните часови ќе има и врнежи од дожд.

Повеќе: ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА : Еве што велат синоптичарите

Детали за трагедијата на патот Велес - Градско: Загина едно лице

На 07.10.2016 година во 13.25 часот во Велес на регионалниот пат Велес – Градско, во близина на м.в„Венуле“, се случила сообраќајна незгода помеѓу ТМВ-Влекач „Сканија“ со штипски регистарски ознаки и Приклучно „Коегел“, управувано од Д.П.(1990) од Штип и ТМВ„Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки управувано од В.Ц.(1959) од Пробиштип. Од здобиените повреди на лице место починал В.Ц.(1959) од Пробиштип.

Повеќе: Детали за трагедијата на патот Велес - Градско: Загина едно лице

Страница 2078 од 3785