Данската амбасадорка Пленсер ќе му подари велосипед на министерот Попоски

Данската амбасадорка Лиселоте Плеснер, во рамки на нејзината посета на Македонија ќе оствари средба со шефот на дипломатијата Никола Попоски, при што во духот на пријателството ќе му подари велосипед, промовирајќи го велосипедизмот како опција за здрав живот.

Повеќе: Данската амбасадорка Пленсер ќе му подари велосипед на министерот Попоски

Могерини ја започнува турнејата на Западен Балкан, во четврток пристигнува во Македонија

Високата претставничка на ЕУ за надворешна и безбедносна политика Федерика Могерини во четврток ќе пристигне во посета на Македонија, откако во среда од Подгорица ја започнува својата турнеја низ земјите од Западен Балкан.

Повеќе: Могерини ја започнува турнејата на Западен Балкан, во четврток пристигнува во Македонија

Приведени неколкумина за нападот на новинарите на „А1.он“, порталот ќе тужи

Неколкумина се приведени по нападот на новинарската екипа на порталот „А1.он“ на вчерашниот протест што го организираше здружението „За заедничка Македонија”, за Здружението на новинари потврдиле од Министерството за внатрешни работи.

Повеќе: Приведени неколкумина за нападот на новинарите на „А1.он“, порталот ќе тужи

Еве какво ќе биде времето денес

Променливо облачно со локални врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен, а попладне од северозападен правец.

Повеќе: Еве какво ќе биде времето денес

Жестока реакција на СДСМ по синоќешното дивеење на насилниците, кое заврши со повредени новинари

Интегрално го пренесуваме соопштението на СДСМ, кое доаѓа по насилствата и дивеењата низ Скопје во кои имаше двајца повредени новинари:

 

Повеќе: Жестока реакција на СДСМ по синоќешното дивеење на насилниците, кое заврши со повредени новинари

Страница 5 од 2295