ТЕЖОК ИНЦИДЕНТ ВО КОНДОВО - Еве детали за настанот

СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.А. (20), Р.А. (23) и А.Ш. (21), сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,разбојништво“.

Повеќе: ТЕЖОК ИНЦИДЕНТ ВО КОНДОВО - Еве детали за настанот

ПОЛИЦИЈАТА РАСЧИСТИ ТРИ КРАЖБИ НА ВОЗИЛА - Еве детали

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.Д. (21) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „одземање моторно возило“. Пријавениот на 23.01.2017 година околу 14.40 часот на бул. „Трета Македонска Ударна Бригада одзел ПМВ „Голф“ сопственост на М.С.. Пријавениот со подесен клуч го стартувал и употребил за возење се до 31.01.2017 година кога го оставил на ул.„Вараждинска“, каде од страна на полициски службеници било пронајдено и со потврда за вратени предмети било вратено на оштетениот.

Повеќе: ПОЛИЦИЈАТА РАСЧИСТИ ТРИ КРАЖБИ НА ВОЗИЛА - Еве детали

НАСИЛСТВАТА И ДИВЕЕЊАТА ЕСКАЛИРААТ - Насилници удрија врз штабови на СДСМ

На 27.02.2017 година во 11.20 часот од ЕИК Скопје сме известени дека И.Г., технички секретар во Општинска канцеларија на ПП - СДСМ лоцирана на бул. „Јане Сандански“, пријавил дека во периодот од 25 до 27.02.2017 година од 17.00 до 10.50 часот непознат сторител со погоден предмет го искршил стакло на излогот. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Повеќе: НАСИЛСТВАТА И ДИВЕЕЊАТА ЕСКАЛИРААТ - Насилници удрија врз штабови на СДСМ

ОБИД ЗА СИЛУВАЊЕ ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Маж се обидел да силува маж

СВР Штип поднесе кривична пријава против Р.Џ. (26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“.

Повеќе: ОБИД ЗА СИЛУВАЊЕ ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Маж се обидел да силува маж

УЖАС СРЕДЕ СКОПЈЕ - Опожарени три автомобили

Во 20.00 часот телефонски во ЕИК од Бригадата за противпожарна заштита пријавиле дека во Скопје на бул.„Крсте Мисирков“ опожарени се три ПМВ и тоа: „Фолксваген Пасат“ со скопски регистарски ознаки сопственост на Ф.Ш. од Скопје, „Мерцедес“ со велешки регистарски ознаки сопственост на Б. Е.(40) од Скопје и „Сузуки Свифт“ со скопски регистарски ознаки сопственост на М.Н. (41) од Скопје.

Повеќе: УЖАС СРЕДЕ СКОПЈЕ - Опожарени три автомобили

Страница 6 од 2295