Апелација одлучува за обвинетите во „Титаник“

Апелацискиот суд денеска треба да ги објави решенијата по жалбите за мерките за претпазливост изречени од Кривичниот суд за обвинетите во предметот „Титаник“ на СЈО за изборни нерегуларности.

Повеќе: Апелација одлучува за обвинетите во „Титаник“

Синоптичарите излегоа со следните прогнози за времето денес

Времето денеска во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло, а во попладневните часови во северите делови од земјата ќе има локален развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 31 до 39 степени. УВ-индексот ќе има вредност 9.

Повеќе: Синоптичарите излегоа со следните прогнози за времето денес

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА - Во страшната сообраќајка загинала...

Во 13.45 часот е нормализиран сообраќајот на магистралниот пат А-1 с.Удово - Гевгелија во двата правци, соопшти АМСМ.

Повеќе: ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА - Во страшната сообраќајка загинала...

ФРЧАТ ДИРЕКТОРСКИ СМЕНИ НА КАДРИТЕ ОД БИВШАТА ВЛАСТ - Еве кој е новиот директор на....

Досегашниот директор на Националната установа фестивал „Охридско лето“ Оливер Арсовски, денеска со решение од Министерството за култура е разрешен од функцијата, објави Телма.

Повеќе: ФРЧАТ ДИРЕКТОРСКИ СМЕНИ НА КАДРИТЕ ОД БИВШАТА ВЛАСТ - Еве кој е новиот директор на....

ВИДЕО - Пронајдено големо количество на оружје на Блаце

Од страна на Единицата за недозволена трговија при Секторот за внатрешни работи Скопје во соработка со Управата за безбедност и контраразузнавање, а во содејство со Единицата за брзо распоредување, Единицата АЛФА и Единицата за увид на местото на настанот и анализа, денеска во селото Блаце, поточно во близина на регионалниот пат кон Косово, во канал покрај земјен пат пронајдени се два рачни ракетни фрлачи М57, седум рачни бомби, пет запалки за рачни бомби, пушкомитралез од кинеско производство, пушкомитралез со пригушивач за пламен 7,62 мм од руско производство, автоматска пушка АК 7,62 мм, три празни рамки за автоматска пушка и три вреќи со вкупно 2141 куршум калибар 7,62 мм.

Повеќе: ВИДЕО - Пронајдено големо количество на оружје на Блаце

Страница 6 од 3349