СКОПЈАНЕЦ СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ - Со убодни рани млад човек донесен во Ургентен

Млад маж кој се наоѓа во животна опасност, со две убодни рани е донесен на КАРИЛ во Скопје, а полицијата истражува што се случило.

Повеќе: СКОПЈАНЕЦ СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ - Со убодни рани млад човек донесен во Ургентен

Малолетник ограбен пред својот дом

Седумнаесетгодишник во понеделникот вечер бил ограбен од разбојници пред својот дом, соопшти полицијата.

Повеќе: Малолетник ограбен пред својот дом

Новата истрага на СЈО, ВМРО-ДПМНЕ ја толкува како покритие за Заев

Од ВМРО-ДПМНЕ, во вторник, по прес-конференцијата на Специјалното јавно обвинителство, кое покрена нова истрага за добивање тендери за јавни набавки со фалсификат документација, ваквиот потег го сфаќаат како покритие за она што наводно сака да го постигне лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Повеќе: Новата истрага на СЈО, ВМРО-ДПМНЕ ја толкува како покритие за Заев

Повеќе пари за редовна терапија бараат болните со ретки болести

Редовна и навремена терапија за сите пациентите со ретки болести, изработка на Национална стратегија и изработка на регистар според светските стандарди, како и повеќе пари за терапија барат членовите на Националната алијанса за ретки болести до надлежните државни органи.

Повеќе: Повеќе пари за редовна терапија бараат болните со ретки болести

Демократски Сојуз: Да престане насилството!

Демократскиот сојуз најостро го осудува нападот на новинарите на А1 ОН и бара сторителите на овој насилнички акт да бидат откриени и изнесени пред лицето на правдата.

Повеќе: Демократски Сојуз: Да престане насилството!

Страница 7 од 2295